| SnYcK3rS a întrebat:

Sambata trecuta m-am epilat pe picioare cu bicul si de la genunchi in sus a aparut o iritatie care este si acum, mai diminuata fata de cum era in primele 2 zile

Dupa ce m-am epilat m-am dat cu spirt pentru a inchide porii

Cum as putea sa scap de iritatie dupa epilat?

Funda

4 răspunsuri:
| Auslesse a răspuns:

Bine,eu una din cate stiu, spirtul "arde"!
dupa ce te epilezi, cel mai bine ar fi sa te dai cu crema de galbenele sau de aloe vera.eu asa fac! si iritatia trece imediathappy

| IonutMihalache a răspuns:

Asta se intampla din cauza ca ai pielea sensibila... Data viitoare incearca si tu o crema epilatoare si nu o sa mai ai nici o iritatie! happywinking

| maria546 a răspuns:

Asteapta o sa treaca de la sine!

| maria546 a răspuns:

Asteapta o sa treaca de la sine!