| robbifcp a întrebat:

vara trecuta, mai exact acum un an, m-am epilat pe picioare cu bicul, si acum numai vreau sa ma epilez cu bicul, cu ce as putea sa ma epilez si sa mearga?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cel mai bine si mai de durata e ceara calda. Poti folosi ceara la borcan pe care o incalzesti si o aplici sau benzi de ceara(dar iti trebuiesc multe si e cam costisitor). Oricum ceara e cea mai eficienta.

| AtateaConditii a răspuns:

Foloseste benzile depilatoare, sunt foarte bune doar ca dezavantajul este ca nu le poti aplica oriunde ci pe zone drepte si ramane ceara greu de scos( doar cu ulei). Nu te mai fa cu bicul ca iti face firul gros si o sa creasca mai des, cu benzile tine pana la 4-6 saptamani. Sau iti cumperi ceara la borcan o pui la incalzit si o aplici pe picior si tragi rapid.

| Fridăm a răspuns:

Mai poţi folosi crema depilatoare sau un aparat epilator. Dacă eşti încă pe la început, e recomandat să nu foloseşti aparatul, e cam dureros.

| adritsa a răspuns:

Crema epilatoare, ceara epilatoare aparat epilatorwinking

| Abcdef112 a răspuns:

Pai sunt si hartii epilatoare, mai poţi folosi crema depilatoare sau un aparat epilator.