| anonim_4396 a întrebat:

Sambata viitoare urmeaza sa il insotesc pe prietenul meu la un majorat si am o mare dilema. Nu stiu ce ar trebui sa ii duc eu sarbatoritei, din moment ce nu am nicio legatura cu ea, eu doar mergand cu prietenul meu. Ne cunoastem, insa nu suntem prietene. Ma intrebam daca ar trebui sa ma comport ca un invitat normal(eu fiind invitata de prietenul meu, nu de ea), si sa ii duc bani, la fel ca prietenul meu. Anul viitor o sa am si eu majoratul... Asta ar insemna ca ar trebui sa o invit si eu pe ea?! Mi se pare putin aiurea.

5 răspunsuri:
| Crocaa a răspuns:

In primul rand tu trebuia sa discuti cu prietenul tau si sa-l intrebi ce si cum sa faceti. Daca gandesti logic fata plateste meniu la restaurant (sau unde a inchiriat) atat pentru tine cat si pentru prietenul tau. Apoi, trebuia sa hotarati daca ii cumparati cadou, sau dati bani.Normal (sau sa zicem politicos )ar fi sa plateasca el, sau sa cumpere el cadou din moment ce e amica lui si l-a invitat.Nu trebuie s-o inviti la majoratul tau din moment ce nu sunteti apropiate! A, si inca o problemuta. spuneai ca nu ea te-a invitat ci el, aici e cam nasol deoarece ea trebuie sa stie cate persoane vin la majoratul ei si era frumos ca prietenul tau sa intrebe daca poate sa-si aduca prietena!

| DeeaMarry a răspuns (pentru Crocaa):

Normal ca i-ar fi spus ca vin si eu! Nu asta era problema. Am zis ca nu ea m-a invitat ca sa fie clar ca ne cunoastem foarte putin, ca nu avem prea multe legaturi, astfel incat sa ma invite la majoratul ei.
O sa discut mai incolo cu prietenul meu, pentru ca el sigur spune ca va plati pentru amandoi, iar eu nu imi doresc asta. M-as simti prost. Voiam doar sa aud si parerea celorlalti happy

| newperson4him a răspuns:

Cred ca e in regula sa pui bani, ar fi putin ciudat sa-i iei un cadou, sin moment ce nu sunteti foarte apropiate probabil nici preferintele nu i le stii foarte bine. Iar in ceea ce priveste majoratu tau, daca nu pastrati legatura sau ceva, nu are rost sa o inviti, doar ca nu ti se va intoarce inapoi cadoul, respectiv banii oferiti.Bafta, vezi tu cum faci!:*

| Deea133 a răspuns:

Pai i-ai un tricou si cercei asortati si gtabig grin

| nik_3884 a răspuns:

Poate ar trebui sa te informezi ce si ar dori ea, ce ii place... sau poate sa-i ei cu prietenul tau un cadou din partea voastra...