| nebunu_5532 a întrebat:

Saptamana trecuta mi s-a intamplat cea mai penibila faza din cariera mea de politist. Am primit un pont, cum ca cei care au spart un magazin de bijuterii ar sta undeva prin ferentari si aurul l-ar tine in casa. v-as spune adresa, dar nu mai tin minte exact. Am fost la perchezitie, am cautat prin toata casa. NIMIC! Am cautat toata curtea. NIMIC! Imi cer politicos scuze proprietarilor, pentru ca asa m-au invatat parintii mei. de la Valui. Eram in curtea din spate unde isi tin animalele si cand sa intru in casa, ma impiedic de prag si a naibii vaca incepe si rade cu gura pana la urechi. Ma ridic nervos, ma scutur si ma intorc spre vaca sa ii spun cateva. cand o lumina puternica ma orbeste. Ma uit mai atent si ce credeti?! Vaca avea toti dintii de aur! Acum nu stiam ce sa mai cred. O fi aurul furat (dar nu am putut sa imi dau seama de cate carate era) sau proprietarii au vrut sa arate cat de instariti sunt (pentru ca au ditamai palatul cu turnulete pentru ca sunt rromi si cateva limuzine)? Oare am gresit ca nu i-am arestat?

10 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Ne vinzi gogosi, si nu d-alea pe care le mancati voi, politistii. tongue

| harciog a răspuns:

Vaca era prestatoare de servicii in domeniul constructiilor in strainatate. Specialitatea ei erau trotuarele.Ai facut bine ca n-ai arestat pentru furt.

| Asiryx a răspuns:

rolling on the floor foarte tare laughing ...sincer nu cred ca erau ei atat de destepti sa puna aurul in dintii la animale ...Noroc in continuare cu gasitul aurului thinking

| Hombre a răspuns:

Acum ca te stiu militian si nu politist iti inteleg dilema si tocmai de aceea iti amintesc un banc cand erai tu săf peste 6 militieni.
Săful de militieni era in misiune pe un camp cu trupa lui si cauta cai verzii furati pe campurile albastre si la un moment dat se intalnesc si săful ii aliniaza sa-i numere sa vada daca sunt toti. Ii numara si sunt 6, se gandeste putin si ii intreaba:
-Bai, cati suntem cu toti?
-7 săfu raspund ei.
-Pai de ce cand numar iese 6 mă? Militeni da din cap nedumeriti
-Băi, zice săfu, hai să ne căcăm toti. Si dupa ce isi facura nevoile toti săful s-a apucat sa numere, 1, 2, 3...7.
-Băi fratilor zice săful, ca căcăti suntem, ca militeni nu.

| gabriella85 a răspuns:

Belea! penibil intr-adevar! stai linistit ca tot se va afla adevarul si se va gasi faptasul! faza este demna de OSCAR! ma prapadesc de ras, vaca cu dinti de aur?

| SEAL a răspuns:

Si eu care il suspectam pe ChioruL ca ar fi cel mai cretin de aici

| caractere a răspuns:

Nicu nebunu?>

| drtractor a răspuns:

Nu e plauzibila, dar haioasa laughing

| nebunu_5532 explică:

Caractere sunt Alex Nebunu...

| ANDREADANIELAANDRE a răspuns:

Nam vazut nicio o vac sa rada cu gua pana la urechi a ba am vazut la desenele animate laughing =)