| nebunu_5532 a întrebat:

Saptamana trecuta mi s-a intamplat cea mai penibila faza din cariera mea de politist. Am primit un pont, cum ca cei care au spart un magazin de bijuterii ar sta undeva prin ferentari si aurul l-ar tine in casa. v-as spune adresa, dar nu mai tin minte exact. Am fost la perchezitie, am cautat prin toata casa. NIMIC! Am cautat toata curtea. NIMIC! Imi cer politicos scuze proprietarilor, pentru ca asa m-au invatat parintii mei. de la Valui. Eram in curtea din spate unde isi tin animalele si cand sa intru in casa, ma impiedic de prag si a naibii vaca incepe si rade cu gura pana la urechi. Ma ridic nervos, ma scutur si ma intorc spre vaca sa ii spun cateva. cand o lumina puternica ma orbeste. Ma uit mai atent si ce credeti?! Vaca avea toti dintii de aur! Acum nu stiam ce sa mai cred. O fi aurul furat (dar nu am putut sa imi dau seama de cate carate era) sau proprietarii au vrut sa arate cat de instariti sunt (pentru ca au ditamai palatul cu turnulete pentru ca sunt rromi si cateva limuzine)? Oare am gresit ca nu i-am arestat?

1 răspuns:
| sisoloco a răspuns:

Si cand te-ai trezit era dimineata...