| spad3r a întrebat:

(scuze categoria e urgent, oarecum laughing) asa deci, maine ies la tabla, am un profesor agresiv putin si... o sa facem impartirea numerelor zecimale si nu stiu cum se face, imi explicati voi? adica imi ziceti asa ca la inmultire de exemplu : asezam unele sub altele fara sa tinem cont de vorgula, facem inmultirea etc etc

fundaaaaaaa

2 răspunsuri:
| pinkflower a răspuns:

Nu stiu sa-ti explic.

Stai calma...e normal sa nu stii daca acum inveti prima data. Fi atenta la cum iti explica si vei intelege apoi totul va fi OK.

Dupa asta cand o sa te mai scoata iar la tabla ai sa stii si are sa te laude si prin asta o sa castige incredere in tine ca tu esti o fata silitoare.

Stai linistita ca va fi OK. Daca nu spune-i ca nu intelegi si iti va explica ( nu e nimic rau, din contra profu cand vede ca l-ai intrebat o sa zica ca tu vrei sa stii si asta o sal bucure pe el )

Bafta multa.

| Tiberius a răspuns:

Profesor agresiv? Musca? sau ce *** face?