| Dadecesicum a întrebat:

Scuze de categorie, dar aceasta e cea mai populata.
Ei bine am o catelusa un caine superb, am primit-o de la un medic veterinar care imi era cunostiinta.Implineste 4 luni acum in Februarie, dar acum 2 saptamani ne-am chinuit cu boala parvoviroza, am trecut peste cu bine crezand ca o sa scap si totul va redeveni la normal.Acum astazi aflu faptul ca esofagul are niste probleme grave din cauza acelei boli el facandu-se din ce in ce mai subtire pana cand...va muri, nu ma indura inima sa o eutanasiez.Ma gandesc tot timpul de ce ea cu ce am gresit am tratat-o extrem de bine a avut parte de cea mai buna mancare...Toti prietenii mei imi spun ca voi trece peste cand va muri pentru ca ea are zilele numarate si ma doare sufletul ca inca incearca sa se joace cu mine cu ultimele puteri.Stiu ca unii vor zice ca e doar un caine, dar nu nu este acest caine in astea 3 luni de cat timp il stiu ne-a adus in familie lucrul de care aveam nevoie adica iubirea neconditionat cat de mica era ea avea o inima extrem de mare.Nu vreau sa ma gandesc ca poate muri in orice moment la mine in brate.Ma simt prost fata de celalalt caine al meu fiind aceeasi rasa pentru ca l-am neglijat extrem de mult si inca o voi face din cauza pierderii acestei cateluse.Am vrut doar sa ma descarc, imi cer scuze daca am deranjat.Si imi cer scuze din cauza categoriei.O zi buna si dumnezeu sa va aiba in grija!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare tare-tare rau, dar in anumite situatii este mai bine sa te gandesti rapid la o solutie clara si efectiva, decat sa lasi bietul animal sa moara in suferinta.

Cat priveste postarea ta in categoria neadecvata, ai mare grija, ca ti se poate suspenda contul, deoarece ai incalcat regulile de postare pe acest forum.
Uite aici lista cu utilizatorii suspendati, inclusiv pentru postari in categorii inadecvate:
https://www.tpu.ro/utilizatori-suspendati/

| Emma30555 a răspuns:

Îmi pare rău pentru suferința ta. Dar oare chiar nu mai sunt șanse, sa încerci și la alt medic poate exista o soluție. Dacă nu sunt, fii mulțumit ca ai fost un stăpân bun și ca ai făcut o fericita atât timp cât a fost sa fie. Sa fii puternic