Întrebare recomandată | JockerStoica a întrebat:

cum se numeste vaccinul care se face atunci cand un caine sufera de parvoviroza? in cazul de fata cainele meu are parvoviroza si este la spitalul de caini si mi s-a zis ca e intr-o stare foarte proasta chiar poate muri... deci va rog dati-mi numele vaccinului cine il stie dau funda pe loc+vot

4 răspunsuri:
| DeeaD1 a răspuns:

Nu cred ca are un nume, dar de ce ai vrea sa stii numele?

| ApaMineralaAcidulata a răspuns:

Medicul veterinar il trateaza corespunzator.Nu cred ca gasesti asemenea vaccin de vanzare si, daca este cazul, il va face medicul veterinar.
Din cate stiu, vaccinul contra parvovirozei se face pentru a preveni boala. Pentru tratament se aplica alte metode.

| Comi123 a răspuns:

Dar nu iti trebuie numai vaccinul acela iti trebuie si glucoza n2o sa ii faci perfuzie si dupa ce ii faci toate astea trebuie sa ii faci primul vaccin care la facut care presupun ca e antirabicul

| Marisutza a răspuns:

Vaccinul se numeste Maladia Carre.