| s3xy0girl20 a întrebat:

Scz de categorie, cum dau print screen, adica stiu ca apas acel buton, dar dupa aceea? plzzz help,

Răspuns Câştigător
| Ilinca a răspuns:

Dupa cum spuneai si tu, apesi tasta "Prt Scr" (sau Print Screen, depinde de tastatura), apoi intri in Paint (Start > All Programs > Accessories > Paint), dai Edit > Paste, apoi dai File > Save si alegi locatia unde sa se salveze, denumirea si la "Files of type" alegi JPEG.

1 răspuns:
| Rayyy a răspuns:

Bună!
După ce apeşi butonul "Print Screen", deschizi Paint-ul şi apeşi "Ctrl" + "V". Îţi va apărea imaginea pe care ai captat-o.