| ᴥʙɛʙɛᴌᴜṣḁᴥ a întrebat:

Se mai numeste mama, femeia care isi abandoneaza copii?

Răspuns Câştigător
| morena a răspuns:

Depinde de situatie! Mama ramane oricum mama! Exista multe multe motive pentru care o mama ia aceasta decizie! Uneori din motive care sunt in folosul ei, alteori care sunt in folosul copiilor! Daca cea femeie nu se simte capabila sa duca pana la capat datoria de mama, e mai bine sa lase pe altii, sa faca ce e mai bine pentru copii! Asta face orice mama care este depasita de situatie, si care oricat de mult va fi condamnata, tot mama va fi. Daca copii vor condamna abandonarea de catre mama, e dreptul lor! Tot dreptul lor e alegerea de a o mai numi mama sau nu, pe acea femeie, in functie de cat se simt ei de indreptatiti de a o face!

5 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Chiar daca normal e, parerea mea este ca nu. e o mama denaturata, dar in unele cazuri cand mama ramane singura, e nevoita sasi paraseasca copilul deoarece nu are bani, sau pentru ca e prea tanare si e o responsabilitate mare

| maryy a răspuns:

Mama pentru ca ti-a dat nastere, dar prin caracterizare nu.Si pe mine m-a parasit la varsta de 3 ani.Desi e foarte dureros, poti trece si peste acest obstacol.Nu o mai pot numii mama mea, insa are respectul meu pentru ca mi-a dat viata insa nu si pentru ca m-a parasit.Nu o judec pentru ceea ce a facut dar nici ura nu-i port...deci se poate numii mama numai pentru. ca ti-a dat viata nu si pentru ca e alaturi de tine si in momentul de fata! O zi buna!

| crisgently a răspuns:

Nu

| Nicoleta a răspuns:

Din moment ce a renuntat la el, nu mai poate fi numita mama sub nici o forma."Mama e cine te creste, nu cine te face"

| FaraNume_7993 a răspuns:

Nup