| вяυηєтнα a întrebat:

Se poate ca himenul sa fie elastic sa nu se rupa la primul contact sexual? pe net am citit ca da dar vreau parerile voastrebig grinsau si mai bine e daca mi'ar raspunde cineva la care i s-a intamplatbig grinmsk mult. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună!
Da, este posibil, însă acum depinde şi de fiecare fată. Oricum, dacă la contact nu ai avut sângerări, înseamnă că ai un himen elastic şi este probabil să se rupă cu altă 'ocazie'.

1 răspuns:
| Roxy89 a răspuns:

Se poate. In zilele noastre se intampla tot mai des. Si mie mi s-a intamplat big grin nu am sangerat 'prima data'. In urma cu cateva decenii asta era o tragedie. Fetele se 'pastrau' pentru sotul lor si daca aveau ghinionul sa aiba himenul elastic si sa nu sangereze, sotul credea ca nu a fost 'primul'. Cunosc multe cazuri. Dar in ziua de azi se cunosc mai multe, asa ca putem fi mai relaxati in privinta asta.