| anonim_4396 a întrebat:

Se poate ca un bărbat rafinat, selectiv, cu gust pentru frumos și calitate, să placă o femeie simplă, care nu excelează la fizic și nici la statut social?

9 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Da. Placerea e ceva, potrivirea e altceva. Poate ca nici nu realizeaza anumite diferente pana in anumit punct, se numeste atractie si vine din inconstient. Impactul poate sa fie mai tarziu, daca gusturile sale sunt puternic iritate de actiunile ei si se ajunge ca el sa rationalizeze ca nu se potrivesc la capitolul valori.

Statutul social e in schimbare si depinde la ce concret te referi

| darrio2007 a răspuns:

Da, e foarte posibil. Asta isi doreste. Si nu trebuie judecat pentru asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se poate si chiar este un lucru nromal sa se intample asta.
Nu toti barbatii cauza pitipoance fara creier, doar pentru ca arata bine.
Multi se multumesc cu o femeie desteapta si simpla.

| LordCristobal a răspuns:

Da este foarte posibil.
Unii barbati nu vor femei care sa fie la nivelul lor sau sa fie peste ei in schimb isi doresc o fata care sa fie sub nivelul lor ca asa se simt mai relaxati intr-o relatie.

| helpforyou a răspuns:

În general bărbații preferă femei mai mici decât ei sau care nu au carieră. Le dă senzația de dominare.
Din acest motiv o să vezi că majoritatea medicilor care au amante din personalul medical, amantele sunt asistente.

| Sawarekh a răspuns:

Da, insa trebuie sa ai o calitate pe care sa o aprecieze.
Hai sa-ti spun un secret:
Ca orice om, va aprecia mult daca-i arati interes si il complimentezi, practic sa arati ca esti interesata de el.

| Fantaspirit a răspuns:

Îl poate surprinde având o personalitate foarte strong și să fie foarte smart dar in cazuri rare,in detrimentul tau cele care sunt foarte frumoase vor fi privilegiate. Eu unul nu as putea sa stau cu o fata urâtă sau average, as prefera sa stau singur, dar e bine că nu-s toti asa și că pentru unii aspectul fizic nu e bătut în cuie, cu inteligenta îl poți impresiona, foarte multe fete care sunt frumoase sunt doar frumoase și atât, nu au multa materie cenușie și nici cine știe ce vocabular sa poate discuta cu ele subiecte elevate. Nu știu dacă e vorba de tine sau de altcineva, dar se poate compensa cu alte calități daca e de cel puțin un 7.
Simplitatea,a fii tu însuți,a fi sinceră,cu bun simt,a zâmbi natural și a fii dezinvolta în discuții ai putea avea parte de surprize îmbucurătoare,fiindcă astea care arată foarte bine sunt arogante,figurante,multe sunt tăcute,plictisitoare,și unele se uită doar la material,tu fiind diferita s-ar putea sa îl surprinzi plăcut fiindca el având atâtea calități a cunoscut numai femei de rangul lui,daca descoperă ceva diferit ce nu a găsit la acele femei ar putea avea șanse,nimic nu se compara pe lumea asta cu un om cu bun simt, simplu, modest, diferit, dar trebuie să aibă ceva atrăgător nu neapărat aspectul fizic, felul de a fii!

| Allhambra a răspuns:

Un bărbat care nu e superficial nu se uită doar la fizic și la statutul social.

| PaulCos a răspuns:

Frumusețea sta în ochii privitorului. Este, deci o noțiune cel puțin relativa. Atitudinea însă poate face feminitatea sa sclipeasca, fără nici o legătură cu statutul social sau cariera profesionala. Inhibițiile sunt opusul, cel mai mare dușman al feminității.