| anonim_4396 a întrebat:

Cazul prezentat mai jos nu este ipotetic, ci real.

Se dă un bărbat. Acesta e căsătorit.
Este un tip inteligent, rafinat, selectiv, atent la detalii și care atenție! dă dovadă că apreciază inteligența la o femeie, nu neapărat aspectul fizic. În plus, e o persoană cu statut în societate. Datorită felului său de a fi, nu s-ar uita, vorba aceea, la orice femeie.
Se dă o tipă care face parte din echipa de handbal feminin a liceului din orașul unde locuiește el.
Această tipă este înaltă, suplă, cu o figură normală. Are poze în ipostaze provocatoare și unde e semi-dezbrăcată pe Facebook.
Primește 1k și 800 de like-uri la poze.
Acel bărbat de care ziceam la început, îi trimite cerere de prietenie.
În acea echipă se mai află o tipă care câștigă diplomele și trofeele.
Această nu e foarte atrăgătoare fizic, dar nici urâtă și nici nu postează în ipostaze sexy.
Nu primește multe like-uri la poze și nici cereri de prietenie de la bărbați rafinați/cu statut.

Ei bine, ce concluzii trageți voi de aici?

3 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Concluzia care o trag din ceea ce ai scris, este ca ti-ai facut o parere gresita despre barbatul respectiv. Acesta nu este nimic din ce ai mentionat mai sus.

| DjSannan a răspuns:

În acest caz, se pare că bărbatul apreciază inteligența la o femeie, dar în același timp are interes și pentru aspectul fizic, deoarece a trimis cerere de prietenie la tipa din echipa de handbal care postează poze provocatoare. De asemenea, faptul că acea tipa primește un număr mare de like-uri și cereri de prietenie, sugerează că această comportament poate fi apreciat sau valorizat într-o anumită comunitate sau cultură.

Este important de menționat că acest comportament poate fi influențat de numeroși factori, inclusiv de cultura, societatea și atitudinea fiecărei persoane. Este important să fim conștienți de aceste influențe și să evităm să facem generalizări despre comportamentul sau caracteristicile unor persoane sau grupuri

| Violleta2022 a răspuns:

In cazul de fata barbatul nu denota nici un pic de inteligenta, dimpotriva, este un mediocru taman la fel ca aia 1800 care o urmaresc pe pitipoanca in cauza, cum pune poze sexy sau dezbracata.
Aici nu-i vorba de nici o inteligenta sau rafinament, dimpotriva, mediocritate si gandit cu capul dintre picioare, aka sula.