| coco22 a întrebat:

Se poate ramane insarcinata daca numai se ating organele nimic mai mult?confused

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca barbatul ejaculeaza pe organele genitale ale femeii, da. Altfel, nu.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In jocurile erotice pot ramane cativa omuleti pe degete, si daca le plimba pe la intrarea in vagin, poti sa te trezesti cu semne de "mamiceala"! Asa ca, atentie marita la jocurile astea!

| DenissaDeea a răspuns:

Nu! Insarcinata ramai doar facand sex, sau daca sunt ambele persoane excitate si prin atingere organelor se treansit spermatozoizi! nu poti ramane insarcinata prin atigerea organelor genitale externe.

| otypa a răspuns:

Nu nu se poate.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Numai prin atingere, fara ejaculare, este exclus. Prin coborarea duhului sfant asupra unei femei, s-a intamplat o singura data in istoria omenirii. Asadar, vrei sarcina - te pui pe treaba si tragi la rame. Nu vrei sarcina, exista contraceptive. Organele vi le puteti atinge si daca sunt "infasurate". Prezervativul nu impiedica joaca, dimpotriva.

| powergirl a răspuns:

Ca sa ramai insarcinata trebuie sa fie si sperma daca sperma nu e nu ai cum sa ramai insarcinata

| white_2190 a răspuns:

Nu.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. daca, totusi, organul genital masculin este acoperit de sperma si aceasta ajunge in vagin ar fi o sansa. una la mie. n-ai tu ghinionul asta. sper.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca se ating, sigur ca nu dar daca a avut loc "explozia" in timpul atingerii, da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In pozitia 69 sigur nu ramii gravida

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de mare