| UzerBin a întrebat:

Se prea poate ca discursul meu sa va plictiseasca, sa nu ajungeti pana la final si sa raspundeti fara rost.Doresc ca toate raspunsurile,cate vor fi,sa fie puse Serios, Obiectiv si in scop Constructiv.Multumesc Anticipativ.
Asadar: exista o fata, pe care se poate s-o plac sau chiar mai mult.Incertitudinea totusi ma Ucide,si nu incertitudinea din partea mea,dar din comportamentul ei,din care nu-mi dau seama daca ii place(sau poate chiar mai mult) de mine sau de altul sau daca ii place de cineva macar. Urmeaza seria de exemple : imi pune intrebari despre ce ar trebui sa-i spuna unui baiat de care ii place,dar nu spune despre cine vorbeste ( stiu la ce va ganditi ) si ma intreaba cum ar putea sa-l convinga sa mearga la patinoar cu ea,urmatoarea zi aud intrebarea in jurul meu si al altui baiat,intr-un tramvai si pe urma imi spune ca n-a reusit sa-l convinga sa vina, dar peste 4-5 zile merg cu ea si cu un baiat (altul) la, ghiciti, patinoar. Am fost acum 2 zile la colindat pe la familiile noastre si intr'unul dintre apartamente eram eu cu ea si fratele ei pe o canapea( fratele ei care e destul de mic in comparatie cu mine, care si eu sunt destul de la doar 16 ani),fratele ei se ridica si se aseaza o alta fata,iar aceasta se impinge in mine si acolo ramane pretextand ca a venit cealalta fata acolo (care are totusi niste comportamente demne de sa nu comentam,destul de dubioase). Dupa aceea, pe la ora 8 seara merg cu ea, fratele ei si inca 2 colegi, cu parintii ei(care au venit sa o ia) spre casa.Ea intamplator este exact langa mine,ca pe canapea,de data asta putand sa aiba pretext "Inghesuiala",dar chiar langa mine? Totusi,ea la un alt baiat se uita si rade incontinuu la glumele lui. Pe acel baiat il apostrofeaza incontinuu si parca ar fi un concurs intre ei doi (este acest baiat la glumele si extravagantele caruia rade ).Se stabileste o intalnire la un fast-food,dupa ore,si ea imi spune ceva de "cel mai dragut baiat din lume" cu care trebuie sa vorbeasca,dar hai fie,isi pierde o ora din discutia cu acest baiat, sau poate exista wireless acolo si o sa poata conversa.Acolo vrea sa stea numai pe langa mine(in drum si la fast-food),dar o tine incontinuu pe aia cu baiatu' si tine si telefonul in mana,se framanta,se macina. Se supara Ingrozitor pe mine intr-o zi fiindca n-am vrut sa merg la un anumit film si am mers la altul de am mers jumatate de ora si n-am vorbit nimic,un cuvant, unul cu altul. Spre si De la scoala avem aproape acelasi drum si ea imi zice mereu sa o astept,sa nu ma grabesc,ma intreaba de ce merg asa repede,cateodata imi spune ca " ma omoara daca nu o astept " asa in gluma, dar pe drum mai vine un alt baiat si atunci nu vorbeste aproape deloc cu mine, doar cu el.Totusi cand ne despartim de baiatul acela incepe sa vorbeasca si cu mine si ar mai fi exemple dar se poate sa-mi pierd toti cititorii daca mai scriu multe randuri,asa ca astept raspunsurile Constructive si Serioase.
Multumesc si poate dau si acea funda,desi inca n-am citit ce inseamna asta, abia am facut contul.

Răspuns Câştigător
| mariass a răspuns:

Sincer, am citit tot, sunt fata, si nu stiu ce "verdict" sa dau... In tot cazul consider ca te percepe ca cel putin un prieten BUN. Parerea mea: daca ai cu adevarat sentimente fata de aceasta colega a ta, e sa ii spui, dar, totusi, sa fii constient ca e posibil ca ea sa nu ti le impartaseasca si sa fii pregatit la o posibila racire a relatiei voastre de prietenie de pana acum. Ar trebui totusi sa stai un pic sa te gandesti ce vrei exact si sa ai o mica converstie cu ea (de preferat fata in fata). SUCCES.

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Cred ca te considera ca un amic, din timp ce iti spune tot ce se intampla cu viata ei. Daca poti, fii alaturi, ajut-o, daca iti place prea mult de ea, indeparteaza-te, pentru ca o sa iti faci mai mult rau.

| Purec a răspuns:

Am citit totul...si..din pacate mie unul imi este clar. Nu esti altceva pentru ea, decat un simplu amic, prieten, coleg. Nu te place decat ca prieten, nu doreste o relatie cu tine. Iar tu, probabil tipul retras, mai timid, nu esti sigur pe tine, ca sa nu zic ca probabil esti si un fel de "tocilar"( ma rog, nu o lua ca pe jignire, doar ma refeream, ceva in gen, tipul mai inteligent) E normal sa nu vada altceva in tine. Daca te schimbi tu, poti sa o faci sa doreasca si altele..intrebarea mea pentru tine este... vrei tu sa faci pasul asta?

| Oana92 a răspuns:

Parerea mea e ca vrea sa te faca gelos, sa iti atraga si mai mult atentia. Ar fi bine sa vorbesti cu ea si sa o intrebi direct ce vrea de fapt. Bafta!

| MicutaLui a răspuns:

Se prea poate ca tu sa nu fii altceva pentru ea decit un simplu prieten (coleg), sunt si fete care chiar daca stiu ca nu pot avea ceva mai mult decit prietenie cu un tip ii face curte, zimbeste, asa doar ca sa para draguta si sa le placa tuturor. In fine fetele pot fi destul de stranii uneori, nimeni din noi nu iti putem spune cu siguranta ce-i in capul ei, poate singura e confuza si nu stie ce vrea. Asta trebuie sa clarifici singurel, incearca sa intri si tu in joc nu fi timid vorbste deschis pe tema aceasta cu ea, poate nu iti va fi usor dar cu siguranta te vei simti mai bine dupa astawinking
Deciii succes.
Aa si cum spune si Purec21 problema poate sa fie in tine, probabil esti mai timid mai retras si nu esti sigur pe tine iar fetelor nu le plac aceste calitati la baieti. daca te schimbi tu poti sa o faci sa doreasca si altele.
Pa pa. :*

| UzerBin explică:

Multumesc pentru raspunsuri.i-as da lui "MicutaLui" funda dar din pacate nu pot...