| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Ma gândesc sa ma răzbun pe o idioata de la un fast food, când ma vede începe sa rada cu o colega de mine asa aiurea, azi de exemplu stăteam la rand eram a treia persoana si in fast foodul acela e permis sa între câte trei persoane și ea o strigat ca doar trei persoane au voie, eu credeam ca îmi spune mie gen ii spusesem ca sunt 2 persoane în fata și spune nu ție ți-am spus ci băiatului de la ușa...și a început sa rada încontinuu ca o proasta ea și colega ei și apoi s-au apropiat sa ma bârfească, nu auzisem ce vorbeau, mai erau 2 persoane în fast food, m-am simțit foarte jenat. Nu e prima oara când rade umflata cu colega ei de mine când ma vede, ce sa fac? Ce sa le spun? Eu ma gândeam sa desfac o sticla din frigider si sa arunc cu suc pe una din ele sau sa iau un sos de acolo și sa arunc pe idioata aia dacă mai rade. Voi ce ați face? Nu îmi spuneți de politie ca nu mi-e teama, sunt în stare de orice la nervi. Sunt cam nesimțite și cred ca ar merita o "pedeapsa " sau știți vreo replica geniala sa le închid la parașute gura?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Eu cred ca te tachineaza, te place si d-aia te mai iau putin la caterinca, nu te mai supara si tu din orice.

Cred ca as fi ras si eu daca m-ar fi luat la caterinca, nu ma supar asa usor dar depinde si de stare. Daca as fi serios si sa n-am chef de vreo gluma si sa mai am vreo suparare i-as fi atras atentia, as intreba-o daca am ceva pe fata, daca are vreo problema cu mine, sa zica motivul de ce rade ca sa rad si eu nu de alta. Vorbeste si tu cu ele, dar eu zic ca te place, asta pare din ce zici

44 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Hmm..razbunarea e arma prostului.
Trateaz-o cu indiferenta doare mai mult, nu te consuma pentru orice si oricine.
Ai sa fi mai castigat.

| anonim_4396 explică (pentru aditimus):

Se râdea si când aveam anxietate mai puternica, îți dai seama ce mentalitate de retardați avem, eu aveam atacuri de panica si unora li se părea Funny, nu degeaba suntem considerați tigani peste tot. Oameni mai idioți ca romanii și țiganii nu am văzut nicăieri, sa razi de problema unui om, bine acum anxietatea nu mai e asa, și ii pun la punct, sa vad dacă mai rade când le dau o bucata de nu știe ce i-o lovit.

| GabiDumitrescu a răspuns:

"Parasutele" pot sa discute despre ce vor ele. Tu, pe de alta parte, ai nevoie de o vizita la un psihiatru.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Esti analfabet funcțional? Cine spunea ca nu are voie? Nici nu ai înțeles esența întrebării, stai jos ai nota 2.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Amuzant, dar tu esti ala. Un fatalau care "vrea sa faca ceva" pentru ca niste gagici AR PUTEA sa il birfeasca. Vezi sa nu ti se strice fondul de ten daca te incrunti!

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Fatalau ești tu ca încă plângi după fosta deși au trecut 20 de ani
Tu crezi boule ca e ușor sa luați cu anxietatea când sunt atâția prosti în jurul tău? Nu vezi ca tu ești o nevastuica ai căzut in depresie după fosta, trăiești în trecut, ai rămas ancorat acolo... cand îți vor murii părinții fac pariu ca te vei spanzura dacă pentru fosta ai decăzut psihic în halul asta. Încă o data confirmi nene cât ești de prost, nici măcar nu făceam referire la ce debitezi tu aici. Ai familie, copii și tu te gândești fosta, atât de mult ca ai căzut în depresie deși au trecut ogramada de ani de atunci.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca n-o sa raspund, da la ce comentarii de coaja dai n-am mai putut. Zi-mi bai si mie frustratule ( ca asta si esti ) ce anume iti da dreptul sa jignesti pe cineva in felul asta? Gabi ti-a zis adevarul acolo si nu te-a jignit, ti-a dat-o frumos, elegant si tu te-ai aprins ca un crizat. Man in primul rand invata naibii sa iti controlezi emotiile ca o sa dai de oameni care o sa iti arunce "pastile" ca sa te faca sa explodezi si dupa te infunzi singur pe barba ta. Ameninti aici ca faci si dregi si dai cu sos in ele si nu iti e frica de politie si alte copilarii din astea, ba nene stai linistit, da-ti cu apa rece pe fata si calmeaza-te ca nu e cum iti inchipui tu. Daca ti-a murit mama asta nu iti da dreptul sa te porti ca un jeg de om. Spune-mi de curiozitate daca vrei, cati ani ai? Revenind la Gabi... Cine sau ce iti da dreptul sa mananci atata terci? Zici de problemele lui da tu esti ala care vrea sa faca figuri din astea doar pentru ca niste tipe rad de tine. Eu zic ca tu esti mai "nevastuica" crizata decat el. Din cate vad omul nu si-a batut capul mult cu tine pentru ca a vazut ce specimen esti, da daca ai chef de "rafuiala" iti stau la dispozitie oricand puisor. Pana una alta lasa-l in pace pe Gabi si pune dracu si te calmeaza bai butoi ( de pulbere ) ce esti laughing). Na ca am facut misto si am ras de tine, abia astept "riposta"

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, puisor, nu pling. Doar ca te-ai uitat si tu pe sarite si te-ai apucat sa tragi niste concluzii. Esti amuzant de tot cu spinzuratul, nici acolo nu m-ai nimerit. Dar nah, mai baga o fisa.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Dă-mi pace omule ca nu am chef de tine, în loc sa dai un răspuns util, vi cu jigniri cu recomandarea ta, du te omule și vezi.ti de treaba da dacă nu ști sa dai un răspuns util. Lasa ca spuneai ca nici acum nu ți ai revenit din cauza ei și ești din depresie din cauza ei, hai sa nu mai fim ipocriți omule... tu mereu dai răspunsuri de astea de om frustrat! Ai opțiunea de ignore dacă e pana acolo sau încearcă sa nu mai îmi vi cu răspunsuri inepte la întrebări! Nu ști situația te rog sa îți vezi de treaba ta.o seara fainawinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am dat un raspuns foarte util de la care te-ai aprins ca artifciile de 4 iulie. Ca nu mi-am revenit? Am constientizat ca e mid-life crisis, nu pling dupa ea, nu am plins nici atunci, si chiar am planuri. Depresie? Da sau ba. De cand ma stiu nu mi-a placut vreodata lumea inconjuratoare in mod deosebit, ca si societate. Oameni. Falsitate. Alea-alea. Daaar... de ce trebuie' sa stau sa iti explic tie acum modul in care ma raportez la ce e in jur? Ti-am dat un sfat, suck it up, mergi mai departe, nu iti bate capul cu aia care AR PUTEA sa te birfeasca. Asta era sfatul.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai la psihiatrie ar trebui sa mergi tu ca ești antisocial și ai o părere generala fake, falși? Tu te crezi mai sincer? Și tu tot asa ești! Nu ma interesează după cine plângi nu plagi da ești ipocrit atâta timp cât la o întrebare de a mea ziceai de fosta, poate ești puțin amnezic și nu îți mai amintești sau chiar ești. e ironic cum îmi sugerezi tu mie sa ma duc acolo când tu nu ai încredere în nimeni și zici ca toți îs fake aduce puțin a paranoia asta. Nu am nevoie de sfaturile tale man când și tu l rândul tău ai nevoie de un psihiatru, oficial ești antisocial vad ca ai și avocați pe aici care se baga ca musca în c.ur

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Scuze man da trebuie sa te folosesc paravan, ca razboinicul sosului aici de fata MRSKILLS m-a blocat ( tipic pentru unu care fuge cu coada intre picioare laughing )
Pfoaiii ai raspuns, hai sa inceapa distractia. Asculta bai frecalaule ma abtin cu greu sa nu iti zic de mama ta ( ca e moarta si nu se vorbeste urat de cei trecuti dincolo ) deci ai scapat la capitolul asta doar prin simplul fapt CA MAMA TA A MURIT. Imi place maxim ca de la amenintari te-ai facut mielusel si ai trecut la " da-mi pace omule " rolling on the floor, vai de capu tau. Ma repet spunand ca esti un frustrat, un caca cu ochi ( se vede cu ochiul liber, ce sa mai laughing ). Cu papagali ca tine n-o scoti la capat ca is prea batuti in cap ca sa isi dea seama ca is praf. Si stai tu parcat ca nu sunt avocatul nimanui dar nici macar nu ai vorbity cu Gabi sa iti dai seama ce si cum e treba si te-ai pornit tu razboinicu sucului si al sosului sa te spargi in figuri pe aici. App cand mai faci crize de astea sa nu arunci cu sos in mine sau sa-mi dai cu suc in cap rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia si mai citeste ce am raspuns. Sint constient ca nu o sa mai fie vreodata ceva intre mine si ea, am planuri, si da, sunt chestii pe care le regret. Cei din jur, cu foarte putine exceptii, au fost si vor ramane mereu niste primitivi insignifianti. Oficial ii tolerez si putin ma intereseaza ce vorbesc despre mine. P. S. Cum ziceam mai devreme, calmeaza-te. Distractiv cum brusc ai devenit anonim...

| Wr3nch a răspuns:

Sau pto sa fi un om matur si cu capul pe umeri sa mananci de altundeva, ca doar nu e singura sursa de mancare din zona.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Da, ma gândeam la asta man dar vreau sa le spun ceva în fata sa le fac sa se simtă prost sa vadă ca nu s fraier, și apoi evident nu o sa mai merg acolohappy o sa rada oricum când o sa trec pe strada aia ca, câteodată ies afara stau la terase ...nu știu parca nu am somn simt ca trebuie sa ma răzbun, nu îmi place sa fiu luat de fraier sunt în stare sa le iau și la bătaie acolo în fast food.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Ai dreptate man, mersi de sfat!

| Fatamuntilor a răspuns:

Pai e singurul fast-food din oras? pur si simplu nu mai mergi in acel loc! Mai mult iti poti convinge colegii/prietenii sa nu mearga in acel loc. Daca esti client fidel, probabil vor sesiza ceva!
Sau cand va mai avea loc asfel de incidente ( barfe, rasete ironice ) te duci pur si simplu si intrebi,, ma scuzati, dar de ce radeti? as vrea sa ma amuz si eu''

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Sa le ia naiba de proaste, dacă le spun asa îți dai seama ca nu o sa spună ca de mine se amuza. Ieri am fost eu de vina dar una din ele rade de mult timp și o influențează și pe colega ei. adevărul e ca anxietatea asta de multe ori m-a pus în situații jenante.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil te-a simtit ca esti mai,, slab de inger' si s-au gandit sa se distreze pe seama ta!
Am trecut prin situatii asemanatoare, stiu cum e.
Stiu ca e greu, dar incearca sa ignori.
ia,, ochelari de cal''. adica privirea inainte..Si cu castile la urechi.
Daca bugetul iti permite, mergi cu un prieten si comandati chestii mici si ieftine incat sa faca sa faca drumuri multe la masa vostra. Poate le enerva.
Sau aduni monezi de 50, 10 bani si platesti nota asfel.Intr-un rusacel incap pentru o nota.

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Mersilaughing ești tare draguta rolling on the floor oamenii din Bucovina vad ca sunt niște oameni tare frumoși/buni.

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

O sa vadă ce slab de înger sunt când le voi turna în cap o sticla de suc de fata cu alțiilaughing

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate va merge!
Dar chestia cu monezile mici ar putea prinde mai bine.
Citisem undeva ca un american insista sa i plateasca salariu de catre un fost angajator.i -a platit, dar in monezi de un cent.

| Frank51 a răspuns:

This is not revenge, it is retribution laughing cum obișnuia să zică John Noble.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

După fapta și răsplată

| mastadont a răspuns:

Iate și tu de grasă, poți să-ți bați puțin joc de greutatea ei, asta sigur o să-i închidă gura. Mai ales că pentru majoritatea graselor, să vorbești despre greutatea lor este o insultă de neiertat.
Fă niște comentarii de genu: uită-te la tine, ești așa de grasă că nu mai încapi în fastfood, ești cumva mascota fastfoodului sau doar încerci să ne arăți unde ajungem dacă mâncăm așa ceva? Bine că lucrezi la fastfood că altfel ai muri de foame 8 ore.
La cât de grasă ești cred că ar da faliment fastfoodul dacă ai fi patroană
Ești așa de grasă că semeni cu un sac plin cu șaorme cu de toate
etc, te poți gândi și tu la replici de genul. O să vezi că o să râdă toți de ea, și cei de la coadă și colegele ei.
Succes.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Scuipa-le laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Având vedere ce gândești, meriți cu vârf și îndesat.
Oamenii ăștia muncesc toată ziua cu oameni ba mai ok, ba mai recalcitranți, iar tu te superi că săracele râd și ele. Ce vrei, să plângă? Cât de ofensat poți fi?!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok, acum am înțeles, da râdeau uneori și fără motiv, eu nu s c.o.a.i.e bătaia de joc a nimănui, nu e frumos și moral sa razi asa de oameni aiurea, ție ti ar convenii sa rada de tine asa aiurea și când te vede pe strada? Unii oameni trebuie puși cu botul pe labe ca altfel nu se liniștesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu ești troll.
Cum naiba sa nu râzi, daca ar vedea ce întrebări pui despre ele s-ar c@ca pe ele de ras.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu ești obișnuit probabil sa se faca mișto de tine și sa nu reacționezi. ești idiot? Nu înțelegi ca rad aiurea, nu e prima data când o fac, poate de tine sa făcut Bully și ești obișnuit cu asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi da omule dar cei care fac mișto au mai multe probleme decât victimele care le au, daca sunt obișnuit? Nu i-au in seama ce zice unul și altul, tu probabil ai 13 ani, de fapt reactionezi ca un copil de 8 ani numai pentru că nu fac părinții cum vrea el, maturizeaza-te fara gluma. Sunt oameni și oameni, nu ai cum sa te lași atât de afectat de ce zice una la mk, daca reacționezi așa și vrei sa te razbui numai pentru asta, cu cineva drag dacă își bate joc de tine ce faci? Îl omori? Fara supărare, învață să-ți controlezi emoțiile.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt stresat omule, mi o murit mama acum câteva luni, dar dacă ție ți se pare normal ca unii sa rada de tine aiurea înseamnă ca ai probleme, sau cum am mai zis fiind obișnuit sa fi luat în ras nu mai reacționezi te ai obișnuit. Asa e cu emoțiile, dar unii râdeau și când aveam anxietatea serioasa și erau oameni în toată firea ce probleme sa aibă aia? Au caracterul infect, tu esti copil ca nu vrei sa înțelegi ca trăim într o tara de prosti, numai sa facem mișto, sa bârfim și sa furam știm la asta suntem campioni. nu am zis neapărat ca vreau sa ma răzbun ci sa le o întorc cu o replica ceva, pai tu ești Lache dacă nu reacționezi, sti ca îți iei bătaie asta e chestia, ți teama. Dacă ție ți se oare ok ca unii sa rada aiurea însemna că ai probleme cu stima de sine, nu te respecți, te lași călcat în picioare de oricine. Dacă cu vorba bună nu funcționează trecem la altele,winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine lași prostul sa se manifeste pentru ca prostul are mintea odihnită. Însă, dacă vrei sa le zici ceva, atunci când vor începe să râdă tu foarte serios " hahaha, ce amuzant! Gâdilă-mă să râd si eu" sau

ar trebui să râd?

mi-aș dori sa fii la TV, sa te închid.

Ai terminat de vorbit sau mai trebuie să dorm?

Du-te și vorbește într-o pungă pentru ca te ascult mai târziu.

Sau pur și simplu ii poți face plângere la șef. Presupun ca nu este fast food-ul ei, iar ea pentru ca nu respecta clientul poate rămâne fără loc de munca. Tu știi care parte este mai bună.
Fie o ignori și lași prostul sa se manifeste, fie începi și ii întorci replica deși nu recomand pentru ca prostul văzând ca este băgat în seama ii vei activa și mai mult procesul de idioțenie și te va enerva și mai mult. Sau fie faci reclamație la șef.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Însfarsit un om normal pe TPU. Dar șeful lor e un turc jegos cu caracter infect nu cred ca o sa îmi ia in considerare răspunsul, și dacă îl va lua grasa aia infecta se va razbuna ..mai ales ca are mulți ani de când lucrează acolo. E și vina mea ca azi nu am fost atent, dar idioata nu rade de azi asta e chestia, e nesimțită, nu se vede ca arata ca o betoniera. Sti care e chestia? Într-o tara de cocalari ca România dacă ești prea bun ești luat de prost! Dar bine zici tu, cu plângerea la șef da ma fac și eu de ras în zona ..mai bine nu mai ma duc acolo.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oh, dacă zici ca este butoi cu untură, atât de grasă este. Atunci ignoră mesajul de mai sus. Sunt bune și astea, însă ți-o transformă în omidă când ajungi cu ea prin pat. laughing la grasă m-am gândit la un pic plinuță, nu ditamai orca.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ahaha laughing ba trebuie sa recunosc ca mai calmat de am și uitat ce sa întâmplat rolling on the floor cică ", ti-o transforma în omida " blana laughing
Dă-o naibii mai bine ma duc în alta parte și gata happy bine ar fi sa renunt de tot la fast food.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am pățit la frizerie, locul în care obișnuiam eu să mă tund. Cred că am fost la aceeași frizerie timp de 5 ani, apoi fetele de acolo începuse să își ia în cap. Miștouri, glume de prost gust. Fiind client fidel deja își imaginau ca sunt ruda cu ele și își pot permite orice. Erau și căsătorite, cu copil acasă. Însă când nu mi-a mai plăcut atmosfera mi-am găsit altă frizerie, iar pe la ele nu am mai trecut de prin anul 2018. Când nu îți place cum ești tratat, nu mai mergi. Iar dacă tot nu ești mulțumit poți scrie și o recenzie pe google dacă există locație adăugată. Eu mereu las și feedback pe google maps. Oricum mă anunță google pe unde am fost și cere recenzie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Zici ca trăim în evul mediu! În loc sa fi respectat fiind client fidel, ești luat la mișto de niște analfabete funcționale, nu generalizez da nu prea ai sa vezi oameni smart lucrând ca frizer. Am observat ca mulți tigani lucrează ca frizeri, tot mai mulți vad lucrând ca frizer, la tigani nu prea ai sa găsești bunul simt sau cei 7 ani de acasă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și apropo, câți ani ai? Eu dacă ți-aș zice că "umflata", cum spui tu, e posibil să te placă, probabil vei spune ca sunt deplasat. Însă fata când va dori să atragă atenția asupra sa, va găsi orice mijloc sa o facă. În fine, posibil sa fie și idioată de fire. Însă din întâmplări de gen de multe ori se stabilesc relații. Eu cu una dintre foste am avut relație de 2 ani după ce la fel, cum ne vedeam numai ne injuram. Mai ales ea avea gura mare când era în preajma amicilor, pe atunci avem și prieteni. Astăzi m-am distanțat. Însă era tot la fel de enervantă, iar eu mereu cu replica la mine ( unele am înșirat și mai sus laughing).
Însă cu timpul să constatăm că ne plăceam mult și aveam și lucruri în comun. Și totul a început de la simple șicanări, mici critici, injurii laughing până ne-am îndrăgostit și am ajuns prin pat. Totul a durat 2 ani și să știi că nu a fost o fată rea, iar caracterul era cu totul altul când eram doar noi doi. De multe ori oamenii sunt altfel când sunt în preajma prietenilor. Ca sa știi și tu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu știu ca are prieten, și nu cred ca ma voi uita eu vreodată la o grasa, doamne ferește! Mai ales ca are un caracter infect! Unii oameni mai au si probleme cum naibii sa razi asa de om? În câte tari am fost nu am văzut asa oameni idioți ca ai noștri..Maine ce o sa facem o sa radem de oamenii care nu au o mana sau un picior? Unii râdeau când aveam anxietate, și ne mai numim creștinilaughing posibil sa rada de când ma văzut cu anxietatea serioasa și păream speriat, de aia zic ca nu doar alea au probleme ci sunt mulți ca ele. Poate sunt eu prea civilizat și nu înțeleg de ce unii sunt asa rai, idioți, Who know? Am văzut la tigani ca unii se bat, se cearta și apoi se împrietenesc apoi nu știu din ce cripte au ieșit mumiile astea dacă asa e modul lor de a se imprietenii! Sălbatici și neandertalieni! Interesanta povestea ta laughing
Da, pai mai era una care ma "plăcea " si apoi și aia începea sa rada aiurea, da avea prieten și copil da se dădea câteodată la mine gen nu vrei sa mâncăm cornul împreună rolling on the floor de când am cumpărat un suc cola parca a început sa ma ia sub roti, cică bei cola, te droghezi rolling on the floor deși nici nu ne cunoșteam, cred ca avea probleme la mansarda nu știu, câteodată făcea în magazin mișto de clienți, de bătrâni doar sa îmi arata mie ce smenara e ea laughing tot ma întreba dacă am prietena o văzut va nu am răspuns, le-o pus pe colegele ei sa ma întrebe dacă am, nici pe teracotele alea nu le-am băgat în seama rolling on the floor asta e cultura noastră sa radem de alții, sa judecam, sa furam, sa bârfim! Atat pot unii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

" de multe ori oamenii sunt altfel când sunt în preajma prietenilor "
Magistral răspunsul, de a-l naibii m-am dus din nou sa cumpăr o shaorma sa vad dacă mai rade, și era doar grasa cu pricina și nu o mai ras, era singura, aialaltă cred ca o terminat tura sau naibii știe... trebuie ignorați oamenii prosti, nu au leac.

| Jus7t a răspuns:

Eu? Joe Pesci mode activated
https://m.youtube.com/watch?v=0d2LAs-WL_4&t=1m20s

Acum pe bune, cred că doar te tachinează, stai liniștit.

| dge18 a răspuns:

Eu sincer să fiu, aș fii râs din senin așa dar tare să se uite toți oamenii din fast food la mine și ziceam doamne de proaste mor aici mă *** pe mine de râs, sunați la 112 că murim de râs aici ca proștii. Bine eu sunt băiat, dar să mor dacă nu așa aș fii procedat să vadă că nu te simți influențată ba din contră că o faci să se simtă prost că râde ca proasta fără motiv, asta este și intenția lor să te facă să te simți nasol, tu fii mai inteligentă și dă-le-o direct peste gură cu aceeași monedă și ai să vezi că la un moment dat chiar vei râde cu poftă când vei vedea reacția lor laughing

| Yparisa a răspuns:

Sau ai putea să te maturizezi.