| IGabri4637 a întrebat:

Hai salut, sunt prieten cu o fata de 1 an, ea sta in Bucuresti, vine vara si sta toata vara, cu mama ei si sora ei, mama ei lucreaza la bucatarie ii ajuta pe bunicii mei, anul trecut stateam cu ea pana la 5 dimineata si sora ei si ne uitam la filme etc.Ne intelegeam destul de bine,ba chiar de Craciun cand erau la Bucuresti mi-au trimis un cadou si eu am trimis inapoi ca asa e frumos, anul asta au venit iar si devine din ce in ce mai apropiata de mine, rade la glumele mele etc. si ea face glume sexuale,eram intr-o zi cu sora ei si ea, si voia sa mergem la magazin, sora ei mai mare este cea mai apropiata de mine si voia sa merg cu ea la magazin, iar sora mica voia sa vina si ea, iar sora ei a zis ca sa stea acasa ca sa pazeasca lucrurile care erau pe masa, iar in alta seara eram afara la calculator ma jucam si a venit sa manance si a zis sa ne uitam la un film. Stateam pe canapea si ne uitam la film,ea statea pe mine, cu capul pe o pernuta pusa pe picioarele mele, iar acum recent m-a trimis sa ii iau ceva pastile de la farmacie si sa ii fac cheese cake si nu imi dau seama daca ii place de mine sau vrea sa fie mai mult decat prieteni.Sora ei zice incontinuu ca nu ii place de mine dar mie mi se pare ca ii place pentru ca ea este foarte serioasa cand vorbeste. Vreau sa stiu daca vrea sa fim mai mult decat prieteni va rog si ce sa fac daca e sa ma placa si sa vrea sa fim mai mult decat prieteni

21 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Chestia cu statul pe perna pe tine, e ciudatica, in sensul ca e ceva de prieteni destul de apropiati. Posibil si sa te placa dar posibil si doar sa ii placa compania ta si sa te considere un prieten foarte bun. Mai vorbeste cu ea si poate o inviti si la o intalnire si vezi cum decurg lucrurile.

| IGabri4637 explică (pentru Aasdfghj):

Și anul trecut, am vrut sa merg la mare cu ea, sora ei și mama ei, și când am zis că merg și eu, nu a mai vrut să meargă probabil că o vedeam in sutien și era rușine dar nu știu ce sa insemne asta.

| IGabri4637 explică (pentru Aasdfghj):

Mai face vorbește și sexual, de fata cu sora ei, vroia într-o zi oua ochi, și am întrebat-o daca avem, și ea a zis ''ouale tale''. Nu știu ce a trebuit sa insemne asta

| Aasdfghj a răspuns (pentru IGabri4637):

Nu pot sa imi dau cu parerea in legatura cu asta. Posibil sa fie genul glumeata, chiar daca cu tenta sexuala. Invit-o la intalnire cum ti-am zis.

| IGabri4637 explică (pentru Aasdfghj):

O sa incerc dar, nu prea știu despre ce sa vorbesc, sa o întreb etc.

| Aasdfghj a răspuns (pentru IGabri4637):

Orice. Te poti lega de o carte, de un film/serial, de o stire, de orice chestie pe care o faci. Intreab-o ce parere are, despre diverse lucruri, afla mai multe despre ea.

| IGabri4637 explică (pentru Aasdfghj):

Știu deja destul de multe despre ea, și ea știe la fel, ne cunoaștem aproape la orice aspect.

| Aasdfghj a răspuns (pentru IGabri4637):

S-o crezi tu. Mereu o sa fie ceva de descoperit la celalalt.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Aasdfghj):

star NU îi mai îndrumați să facă prostii. Dacă era fetița ta în cauză cu un așa băiat tot la fel procedai, îi trimiteai la întâlnire? Ia uite aici ce se poate întâmpla. star

https://youtu.be/LmfLQDHhIKE

| IGabri4637 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Salut, eu nu fac prostii și sunt foarte educat, nu fumez, nu beau, mi s-a oferit ocazia sa fumez sau chestii de genul și am refuzat deoarece am promis mamei mele că nu o sa fac așa ceva, beau ocazional un strongbow sommersby și decât 1 când mai bea cineva. Și ea e cuminte exact că mine, nu prea socializează. Așa că numai îți dă cu părerea fara să ști ce persoana se ascunde în spate de ce ai crede așa ceva. Persoanele alea din videoclipul trimis de tine nu aveau pic de minte.Și eu nu sunt dus cu capul sa fac așa ceva, plus că ne înțelegem foarte bine și ne cunoaștem de 1 an, m-am comportat foarte frumos și cu ea și cu surioara ei, eu am venit decât cu o întrebare.așa ca sa înțelegi.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru IGabri4637):

Dacă spui că ești cu minte atunci demonstrează și fi cuminte. După vârsta de 18 ani ai tot timpul din lume să ai prietenă. Până atunci înveți și cum să te comporți cu fetele,am văzut că nu cunoști ce să discutați.Așa că singura relație pe care poți să o ai cu fetele este de colegialitate sau ca între vecini.Ori la școală nu îți permiți să mângâi toate fetele,sau să le pui să stea cu capul pe pernuță,la fel cu o vecină vă salutați și eventual dacă îți cere să-i ajuți cu ceva dacă poți o ajuți și cam atât, nu îți permiți să o atingi. Ascultă-ți și ajută-ți părinții și vezi-ți de învățat, bucură-te de copilărie, dezvoltă-ți cunoștințele, ca să devii un adult responsabil.

| Aasdfghj a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Tu chiar ai probleme grave. Raspunde la intrebarea lui daca vrei si lasa naiba ceilalti utilizatori sa se exprime. Parca l-am trimis sa faca trafic de persoane. Te-am mai rugat sa nu imi mai dai mie replici! Ai o gandire absolut bolnava. Dupa mintea ta, ar trebui sa nu iesim din case si sa nu facem nimic pana la 18 ani. Daca se poate si sex dupa casatorie, ca ne bate zeul suprem. Mergi la spihiatru. Te-am mai trimis acolo cand respirai prostii cum ca barbatii nu ar trebui sa devina devina ginecologi, cum isi permit ei sa atinga astfel o femeie. Du-te si varsa-ti frustrarile in alta parte.

| IGabri4637 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Că sa înțelegi și tu eu nu vreau iubita sa fac s.e.x. Că sa înțelegi și tu exista mai multe motive, crezi că sunt disperat, încă sunt virgin, dacă eram așa disperat mă duceam la prostituate cu riscul sa iau boli, dar nu e așa. Gândește-te și tu la celelalte motive.

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca tu ai 15 ani dar nu stiu cati ani au fetitele... deci alt gen de relatie la varsta asta nu prea este posibil, decat de prietenie si copilarie.

| IGabri4637 explică (pentru Violleta2022):

Este diferența de 1 an, eu am 16 și ea 15

| Violleta2022 a răspuns (pentru IGabri4637):

Este inca mult prea micuta sa-ti poata fii iubita.
Patreaza relatia de prietenie si trataz-o ca pe o surioara mai mica.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Violleta2022):

Https://youtu.be/LmfLQDHhIKE

star Uite ce se întâmplă dacă nu ascultă de părinți și le arde de prostii de mici star

| Violleta2022 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Pacat, mare pacat de viata fetitei aleia.
Dar parintii sunt vinovati, ca nu-si educa copii si nu stiu cand sa le spuna "NU".

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e vina părinților când copiii orice le-ai spune fac tot după mintea lor.Copiii din ziua de azi au o reacție exagerată dacă atunci când sunt puși de părinți să facă curățenie în cameră și ei refuză, părinții dacă îi ceartă sau nu îi mai lasă telefonul și la calculator, apar aici pe site și se plâng că părinții lor sunt comuniști, au mintea încuiată și alte jigniri.

| Violleta2022 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

ESte intotdeauna vina parintilor!
Am crescut doi si stiu cum se cresc si cum se educa.
Parintii au obligatia sa le faca educatie de cand sunt mici si sa le spuna "nu" cand nu au voie.
NU pot refuza ceva ce-i pui fiindca sunt intotdeauna consecinte de suportat, asa se face educatia, pedepsindu-i cu ce le este lor drag... luandu-le computerul, luandu-le telefonul, interzicandule sa iasa din casa 1 saptamana samd.
Comunismul a murit acum 30 de ani, dar un parinte cu creier in cap isi poate educa copilul cu dragost si totodata cu atnetie, ca sa u ajunga un coleric, tembel sau recalcitarnt.
Aici nu-i vorba de minte incuiata, ci de incacitatea oamneilor de a-si educa copii care ajung rau in viata nestiind ce este bine si ce este rau si care isi pun viata in pericol, tocmai pentru ca nu inteleg cat de grava este o decizie de joaca, cum a fost a acelor copilasi de 15 ani care au iesit la plimbare in miez de noapte cu masina tatalui.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Violleta2022):

Înțeleg ce spuneți dumneavoastră, însă sunt destule cazuri când deși au primit o educație aleasă copiii au luat-o pe cărări greșite și au ajuns depravați.Totul depinde de copil, de tăria lui de caracter, altfel nimeni și nimic nu îi oprește din a-și distruge viața.