| Heys a întrebat:

Se spune ca daca te uiti la o femeie cu gandul de a o pofti se pune ca si cum ai fi facut-o deja cu ea, ba chiar mai grav. Voi ce parere aveti?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o abordare specifica bisericii crestine care mie personal mi se pare exagerata si gresita.

greece12
| greece12 a răspuns:

Cu alte cuvinte,daca ma uit la un cozonac, inseamna ca l-am mancat deja, ba chiar mai grav?
Poate te ajuta mai mult daca postai intrebarea ta la "Stiinta si Filozofie".

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Tu crezi ca preotii, sau orice prelat - ca sa nu mai spunem de noi cei de rand! - atunci cand vad o femeie frumoasa, nu le trece macar o secunda prin mansarda oare cum ar fi de buna aia la pat?! E ceva firesc, ce-i frumos ii place si lui Dumnezeu!

E mai mult decat evident ca e o opinie total nelalocul ei, si care aminteste de vulpita si strugurasi! mai males daca stii si partea a doua a proverbului!

Răspuns utilizator avertizat
| Heys explică:

Nu m-am uitat la nimeni asa scrie in Biblie.

| Leocerba a răspuns:

Vezi reclama asta?
http://www.dailymotion.com/......shortfilms
Daca te gandesti,desigur, la bere, se pune ca ai si baut-o?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu la cine te-ai uitat, dar ar fi bine sa incerci sa i-o tragi big grin Ce mai conteaza doua perechi de palme, daca-ti iese treaba?