| anonymu a întrebat:

Se stie ca femeile prefera barbatii agresivi. Dar ce nu inteleg eu este la ce exact se refera.Adica de aia care le bat, etc?
Puteti sa-mi explicati cum sta treaba, ca nu inteleg.

13 răspunsuri:
| Ruxandra_8921 a răspuns:

Cred ca este mai mult vorba despre confirmarea masculinitatii. Posibil ca unele femei sa se simta mai implinte atunci cand se simt dominate.Agresivi,gelosi,posesivi,plini de reguli siu restrictii. Dar din punctul meu de vedere sunt doar persoane nesigure care incearca sa-si descopere identitatea.Agresivitatea ar trebui sa paleasca mereu in fata dialogului!

| MarYoBenucci a răspuns:

Poate agreseivi in pathee hee sadomaso laughing oh go on

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Femeilor le place barbati mai agresivi pentru ca poate sa le protejeze, nu sunt pampalai, si in nici un caz ca le bate! de ex:cand el spune hai sa plecam si fata spune nu el spune am spus sa plecam! iar fata merge dupa el=D

| eni a răspuns:

De unde ai m-ai scos si asta? Eu nu prefer deloc barbatii agresivi! Poate unora le place sa fie batute...

| kitty_8919 a răspuns:

Femeile prefere barbati agresivi pentru ca sunt mai duri, sunt uni acre si bat femei dar aia mai duri par mai atragatori.nu cred ca ar prefera nici o femeie un barbat care sa o bata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ehe laughing nimeni nu poate sa inteleaga femeilelaughing cred ca ele prefera barbatii mai agresivi pentru a se simti in siguranta... da normal ca nu ma refer ca trebuie in fiecare seara cand vine ala de la servici sa o ia la pumni in semn de dragoste fata de ealaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine "se stie", care"femei", unde "agresivi" si cat de "barbati"? Ai innebunit? Sunt femeie si nu prefer asa ceva...am prietene si nu am aflat din discutiile f intime ca ar prefera si ele...
Poate barbati cu initiativa, dar nu agresivi... of!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Agresivi în sensul iubiri trupești: să te muște de lobul urechii, să te imobilizeze, în timpul sărutului să-ți sufle aer, să te tachineze, etc.
Un bărbat care este agresiv prin violență fizică asupra unei femei, nu are absolut nicio valoare. Nu știe să se respecte și nici ce vrea de la femeia de lângă el!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar agresivi poate cei puternici care le ofera protectie. Dar preferintele difera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa va zic eu ca vad ca nimeni n-a raspuns corect.DECI, femeile prefera barbatii agresivi pentru ca aia ne-agresivi, aia mai pampalai mai firavi, mai blanzi sunt niste fraieri plictisitori si banali, si normali, si tot ceea ce e normal e plictisitor.Si da, e adevarat trebuie sa le si bati din cand in cand ca altfel se strica treaba, daca te porti frumos cu ea se plictiseste, se stie prea bine asta sunt atatea cazuri in care barbatul era un tip placut, dragut, amabil cu ea si o iubea si ii oferea tot ce isi doreste iar ea la un moment dat se plictiseste si vrea altceva. Astea sunt femeile. In schimb cand e unul care se poarta urat cu ea si o mai si bate din cand in cand si stie cum sa o joace atunci ea o sa devina dependenta de el. Sunt si exemple in care femeia are o relatie cu un nesimtit care isi bate joc de ea si toti o intreaba de ce nu pleaca de ce nu il paraseste, iar ea se poarta de parca ar fi picata din luna. Deci, in concluzie, pentru fraierii care vor sa tina femeia langa ei, purtati-va mai urat cu ea nu mai fiti asa "baieti buni" ca ajungeti de ras si nu mai luati in seama sfaturile femeilor care zic ca ele nu vor barbati rai, hai sa fim seriosi nici una nu ar recunoaste asa ceva, toate se prefac, sau sfaturile barbatilor care zic ca trebuie sa te porti frumos cu femeile, aia sunt fraieri jucati pe degete, folositi si parasiti. Fii barbat, fii rau. Ciao

Răspuns utilizator avertizat
| martensica a răspuns:

Prietene, hai sa fim sinceri, ce femeie crezi ca isi doreste un barbat agresiv care sa o bata? sau orice barbat care sa le bata ( ce om sanatos vrea sa primeasca batai regulate? ), o femeie isi doreste un barbat care sa o iubeasca, in care sa aiba si sa primeasca incredere, respect, dragoste si confort, nu o bruta care sa vina frustrata acasa si sa o terorizeze.
Ii vezi pe prietenii tai ca sunt baieti rai si au parte de ceva mai multa atentie din partea fetelor si a celor din jur (atentia aia este falsa, in mare parte este ura ), cea mai mare greseala pe care o poti face e sa le calci pe urme, am fost acolo am facut asta, un lucru duce la altul si ajungi sa iti distrugi viitorul, iti distrugi personalitatea, devii o jigodie de om si nu vei putea sa-ti dai seama cum si de ce ai ajuns acolo, viata se duce pe rapa si nu poti face nimic sa indrepti lucrurile.
Vestea buna e ca poti fii un baiat rau si chiar sa ai bafta la fete, dar nu cu pumnul.
Formeaza-ti personalitate astfel incat sa devii un barbat puternic, sigur pe tine plin de incredere, daca esti un tip care iti plangi de mila nu vei atrage atentia unei femei frumoase, invata sa cuceresti o fata nu sa o "convingi"(silesti) cu pumnu`, fii un baiat rau si apasa pedala pentru a aprinde flacara pasiunii atunci cand este nevoie.
Sunt multe de spus, din pacate neuronul meu nu mai poate duce, e in corzi. Ideea e ca intr-o relatie de orice fel sau in viata NU faci treba cu pumnul, decat daca esti Doroftei si lupta o duci in ring.Nu-ti transforma viata intr-un ring si femeia in sac!

| elissa91 a răspuns:

Nu intelege gresit, o femeie e normal ca isi doreste un barbat mai autoritar da nu agresiv, si am vazut un comentariu mai in jos cum incuraja barbati sa fie agresivi cu femeile lor, draga crezi ca daca esti agresiv cu persoana de langa tine i catigi iubirea, ba din contra poate va sta cu tine ca este o fire mai fricoasa, da nu va sta cu tine ca te iubeste ci din frica, e normal ca ne dorim barbati mai autoritari dar in anumite situati nici decum cu noi.