| anonim_4396 a întrebat:

De ce barbatii nu inteleg femeile?

Răspuns Câştigător
| karinamark a răspuns:

Simplu! Femeile gandesc si cu altceva in afara de organele genitale laughing

14 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Multi barbati au incercat sa inteleaga dar e in zadar pentru ca jumatate din timp nici femeile nu se inteleg pe ele. Lucrurile in general sunt simple iar un barbat le percepe ca atare,femeia le complica,cauta raspunsuri si explicatii mai departe decat ce au in fata,despica firul in cat mai multe variante si cer barbatilor explicatii pentru acele variante care ei de la bun inceput nu le vad. Tu ai putea intelege o persoana care de cele mai multe ori nu se intelege pe sine? O femeie te asculta dar nu da atentie numai la ce zici,se gandeste mult si la ce nu zici,un barbat e mult mai simplu,accepta ce ii spui fara sa caute subintelesuri. Viata nu este complicata, noi o facem complicata pentru ca sunt multi care actioneaza fara sa se gandesca la consecinte, care nu stiu ce vor si cand realizeaza greseala e prea tarziu.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Nu degeaba exista melodia Maximilian-Sophie, reprezinta toate fetele.

| Heather2001 a răspuns:

E adevarat, fetele uneori pot fi de neinteles...laughing

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Cine intelege femeia?laughing
Nici noi nu ne intelegeb bine dar...

| Polaris a răspuns:

Pentru că voi nu vorbiți pe înțelesul nostru, d-aia.

| claudiu89 a răspuns:

Barbatii sunt de pe Marte, Femeile de pe Venus. Eu cum inteleg... Barbatii inteleg lumea mai rational, preocupati mai mult pe obiecte. Femeile preocupate mai mult pe persoane, oameni, fiinte in general. Ii demostrat stiintific un baiat de 1-2 ani se joaca cu masini, cuburi iar o fata de 1-2 ani se joaca cu papusi sau jocuri care implica interactiune cu persoane. Asta ii unul din aspecte.

| evenso a răspuns (pentru claudiu89):

Dar barbatii zic ca femeile sunt mai dificile pe cand colo ele stiu sa interactioneze mai bine cu persoanele, e o contrazicere sau pur si simplu nu recunosc barbatii ca nu se pricep la femei nu din cauza ca ele ar fi mai complicate ci raman stagnati doar la un anumit nivel (instincte).
Asta cand e vorba de practica, ca doar la teorii sunt multi asi.

| claudiu89 a răspuns:

Femeile sunt dificile. Ele vor sa ne dam seama de unele chestii in loc sa fie spuse pe fata. Voi luati lumea asta in mod abstract in loc sa faceti lucrurile simple si la obiect, va ganditi la stele in loc sa coborati pe pamant. Asta ii un punct de vedere. Dar femeile in general sunt foarte nehotarate, nu ziceti ce doriti, lasati dupa barbati (ce ii normal in natura), dar apoi va plangeti ca sunteti nefericite. Cum multe fete sunt atrase de partea umana, ii normal sa le lipseasca uneori partea logica, rationala. Nu intelegem asa bine sentimentele (nu sunt rationale), uneori suntem tristi fara motive serioase. Femeile se pricep la sentimente, de aia nu va intelegem in totalitate. Si inca un lucru, ii faptul ca noi alegem fetele in primul rand dupa cum arata, voi fetele reusiti mai bine sa iubiti baietii care au minte mai degraba decat cum arata fizic.

| mgtow a răspuns (pentru claudiu89):

Le acorda atentie si aspectului fizic doar nu se multumeste cu un gras sau slabanog si cert e ca multe vor mura-n gura, asa ceva nu se poate. Daca vrea sa fie bine sa isi puna si ea gura in miscare asa tacand pare o ciudata si atrage tipi disperati dupa sex. Prefer sa mor singur decat sa ii cant in struna uneia; sunt destui tantalai care le da apa la moara nu se tem ele.

| claudiu89 a răspuns:

Scuze pentru greseli.

| claudiu89 a răspuns:

Nu m-am gandit ca te referi la aspectul asta. Si fetele inseala, nu ne prea putem controla sentimentele, asta nu tine de ratiune cum ziceam.

| claudiu89 a răspuns:

Nu m-am gandit ca te referi la aspectul asta. Si fetele inseala, nu ne prea putem controla sentimentele, asta nu tine de ratiune cum ziceam.

| bimboii a răspuns:

Sthii de ce?love struck.Pentru ca nici femeile nu inteleg barbatziiwinking

Simplu love struck

| oananecula a răspuns:

Sincer asta e o intrebare fooartee complicata. si iti spun asta in calitate de fatahappy
Plus ca nu toate fetele sunt la fel. daca ai reusit sa intelegi o fata nu inseamna ca o sa intelegi orice fata!