| Kosuchin a întrebat:

Sexul protejat poate fi considerat masturbare pentru ambii parteneri?

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu! Masturbarea este o activitate in sine, sau parte componenta in PETTING! Sexul PROTEJAT este ceea ce ar trebui sa se faca in mod constant, constient, responsabil si NEconditionat, cu exceptia cazurilor in care s-au facut analizele - amandoi! - la 3 si 6 luni, si au iesit OK! Abia dupa asta se poate face neprotejat!

| Castiel a răspuns:

Lol masturbare inseamna ce inseamna sexu inseamna ce inseamna. nu cont fiind protejat/neprotejat de unde ai auzit prostia asta?

| katy a răspuns:

Nuu protejat sau neprotejat.e actul in sine care are loc si nu se numeste masturbaretongue

| Rukhsandra a răspuns:

NUuuu... sex protejat sau neprotejat tot SEX se numeste...nu masturbare

| NoChanceForUs a răspuns:

@dreamygirl : Ia fa mataluta un "frichi-frichi" afara de aici.Hm,pai nu,nu poate fi considerat masturbare, este sex cu penetrare, nu joaca cu degete.

| NoChanceForUs a răspuns:

Si sexul coit tot masturbare ar fi? Nu.Ai facut o presupunere gresita.

| dreamygirl a răspuns:

Sexu' e sex, masturbarea e masturbare...Gandeste-te un pic numai cum ar' suna "m-am masturbat cu prietenul meu, protejat, s-a rupt prezervativul si am ramas gravida!"
Ce e in capul vostru oameni buni?! Va apucati de "frichi-frichi" si apoi puneti intrebari de genul asta...Ce-ar fi sa va documentati bine inainte?
Uneori am senzatia ca puneti intrebari de plictiseala pe aici cand un simplu search pe Google va da orice informatie...

| necu91 a răspuns:

Eu spun ca da laughing

| Kosuchin explică:

in cazul sexului protejat nu se "fabrica" copii, ca si la masturbare.asemanarea asta e motivul pentru care intreb