| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex protejat cu iubitul meu in perioada de ciclu...e adevarat ca pot face cancer ambii parteneri daca au contact sexual in perioada aceea?

Răspuns Câştigător
| DaniAdrian a răspuns:

Nu cred asta, din simplul motiv ca a fost protejat, astfel contactul sexual nu a fost un risc mare, dar daca puteti si daca binevoiti puteti sa va faceti amandoi cate un control, pentru linistea voastra dar si pentru cei care citesc aceasta intrebare si trec prin aceleasi momente sua au trecut deja dar nu au luat nici masura.

| andreeanimicmaimult a răspuns (pentru DaniAdrian):

Multumesc mult de tot pentru raspuns! chiar m-a linistit kiss

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu faci cancer dar nu e igienic

| DNSK a răspuns:

Nu, stai linistita.Nu-i nicio problema

| ReiVaN a răspuns:

Nop happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este adevărat!

În schimb, există RISC de rupere a prezervativului ( deoarece vaginul este mai "uscat" ), sau de a face diverse infecţii!

Ca să nu mai vorbim de aspectul dezagreabil...

Dacă tot o faceţi, de ce să n-o faceţi în restul perioadei?

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Nu, nu are legatura. In schimb sexul chiar si protejat din timpul menstuatiei creste riscul de infectie sau rana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu-i adevărat, ai auzit greşit.
Da se vede cât te-ai respectat, ai făcut-o în perioada ciclu, foarte interesant!
Nu ştii că riscul infecţiilor e mare în această perioadă.
Stai liniştită!
Te pup!

| andreeanimicmaimult a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai,am doar 18 ani.nu sunt experta in asta! plus ca a fost doar al treilea contact
sexual si a fost chestia ca a fost din iubire.iar baiatul asta mi-a dovedit in mii de feluri cat ma respecta! in prima faza nici nu stia ca sunt in prioada aceea.ca data trecuta eram tot in acea perioada si mi-a zis ca nu vrea sa patesc nimic si ca el ma iubeste si pentru el sexul nu e important.mi-a zis ca ne uneste si contactul sexual, dar ca sentimentele nu tin de asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred! Dar la ciclu? Ma rog...

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu, nici vorba! insa tu poti face anumite infectii daca intretii relatii sexuale in perioada menstruatiei, plus ca nu este nici igienic!

| Vektor a răspuns:

Nu am auzit asa ceva.
dar nu e cam scarbos sau sunteti vampiri? big grin

| andreeanimicmaimult a răspuns (pentru Vektor):

Crede-ma ca nu are de ce sa fie scarbos...mai ales cand iubesti...plus ca noi facem si foarte rar

| BSwwatch a răspuns:

Nu exista absolut niciun motiv medical pentru care sa iti refuzi partenerul in aceasta perioada a lunii. Poate doar unul ce tine de propriile idei si conceptii.Din pacate exista o sansa - ceva mai scazuta ce-i drept - de a ramane insarcinata, intrucat sperma poate rezista in sistemul reproducator pana la 3 zile. Daca menstruatia dureaza un pic mai mult timp, iar ovulatia intervine ceva mai devreme in ciclul tau menstrual, s-ar putea sa ai o surpriza neplacuta (sansele sunt minime, minime...dar... sunt!)

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Da! risti sa faci cancer! la cap! auzi, sex pe ciclu...

| Nebunatyca69 a răspuns:

Nu, nu e adevarat! straight face

| deea8907 a răspuns:

Nu clar ca nu!

| printzesikathabombonikameah a răspuns:

Hey ieu fac sex aproape saptamanal si in perioada kiclului si asa cand nu sunt pe kiclu si nu se antampla nimica daca te-ai protejat ..papa. te pup