| mada303 a întrebat:

Si cu problema cu chisturile? am voie viata sexuala? sau doar dupa ce ma vindec de tot?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai chisturi ovariene ai oie sa ai viata sexuala. Numai ca s-ar putea sa ai altceva (de exemplu o rana pe col), asa ca trebuie sa te vada intai ginecologul.

| Crisu a răspuns:

Da, pentru ca anumite chisturi, nu se vindeca. Cel mai bine ar fi sa consulti un medic ginecolog si sa isi dea cu parerea.

| mada303 explică (pentru Crisu):

Mesri la toate. acum o saptamana am mers la doctor si mi-a spus ca am chisturi dar am sa merg la un control si am sa il intreb mai multe! va multumesc pentru raspunsuri!

| SentimentalConsil a răspuns:

Cel mai bun raspuns il ai de la un specialist ginecolog, mergi draga la medic si acolo aflii si ce anume ai si ce trebuie sa faci
Sanatate!

| alecsalecs a răspuns:

Cred ca cel mai in masura sa ti raspunda la aceasta intrebare este medicul de familie!