| NewLife18 a întrebat:

Si revin cu intrebarile mele:in primul rand buna seara, am iar si iar o problema:dupa cum bine stiti vinerea trecuta am avut un contact sexual cu prietenul meu nefinalizandu-se in nici un fel.Menstruatia s-a terminat inainte cu 1 zi de actul sexual.Inainte cam cu 2 saptamani am avut alt contact sexual si am fost nevoita sa iau "pastila de a 2 zi". Astazi am avut dureri de burta, cap, si senzatie de varsaturi.Nu am un ciclu regulat mai ales ca am luat si pastila aceea. Ce credeti am ramas cumva insarcinata sau am racit de am simptomele astea?

Răspuns Câştigător
| LadyDy01 a răspuns:

Nu am vrut sa fiu irascibila doar ca am zis o parerehappynu te supyhappy:*

7 răspunsuri:
| bunica18 a răspuns:

Mergi fatuca la o farmacie si fa un test de sarcina...ce credem noi nu conteaza, vorbim dupa

| NewLife18 explică (pentru bunica18):

''fatuca'' testul se face dupa cam 10-14 zile de la act, vroiam o parere doar, nu trebuie sa fi irascibila

| bunica18 a răspuns (pentru NewLife18):

Draga mea daca iti place sa-ti expui viata sexuala in loc public, problema ta. De cite ori ai iesit in fata clasei sa explici colegilor "detaliile" despre relatiile tale sexuale?
Fa-ti un test de singe, daca e prea devreme pentru testul de urina, dar nu mai pierde timpul cu intrebari prostesti. Daca iti spun ca esti insarcinata cu ce te ajuta? Daca iti spun ca nu, de ce ai crede asta. Invata sa asumi si consecintele actelor tale, nu vei mai tremura la fiecare intirziere a menstruatiei

| LadyDy01 a răspuns (pentru NewLife18):

Nu am vrut sa fiu irascibila doar ca am zis o parerehappynu te supyhappy:*

| PinkNightmare a răspuns:

Mersi :* scuze ca doar acum raspund dar am avut un weekend foarte aglomerat, te adaug in lista si iti las un msj sa stii ca sunt eu happy

| LadyDy01 a răspuns:

Hmm exista o posibilitate in ambele cazuri dar pentru o siguranta du-te la farmacie si cumpara'to un test ca sa fii sigurahappy

| NewLife18 explică (pentru LadyDy01):

In posibilitatea de a fi insarcinata, la ce te referi pentru ca a fost protejat sh pastila am luat-o la 22 de ore si pe cea de a 2 la fix 12 ore.

| Teo306 a răspuns:

Nu cred, cel imi bine e sa astepti sa vezi daca te simti rau timp de 2 zile s apoi sa iti faci testul sa fii sigura.Dar nu te ingrijora, poate nu are legatura cu asta.