| -TattO- a întrebat:

Bai! ce situatie naspasad. Am intrat in a 2-a saptamana de cand vorbesc cu o fata( unii stiti la cine ma refer) si i-am tot explicat ce ma deranjaza, mai precis ca ea e indiferenta si ca nu vede asta. Ca se comporta cu mine ca si cum nu as fi. I-am tot aratat ca tin la ea si o iubesc, ea mie foarte putin si mai si zice ca tine la mine. Dar in realitate e cand indiferenta si merge cu mainile in buzunar, asta cand e suparata sau ceva sau se face ca nu exist. Trebe sa o sarut eu sau sa ii zic ceva ca sa isi revina. Am facut cam tot pentru ea. Dar? nu vede. Aseara ne-am certat oarecum. ea de telefon sa vorbim si noi nu prea se gandeste. Eu trebuie sa o sun ca sa o aud ca imi e; dor de ea si ea, vorbeste cu mine distantiat. Aseara zicea ca daca eu cred ca e indiferenta si ca nu tine la mine sa zic stop si gata. Asta e iubirea de care zice ea? Dece se ascunde dupa mine? ca eu sa fiu ala rau si sa zica stop. Eu tin la ea dar deja simt ca isi bate joc. A venit si ziua de azi si nu a dat nici un semn toata ziua. Am intrat pe mess pe la 4, era online. am intrebat- daca mai suntem impreuna si a zis ceva gen "eu cred ca da" Bun, dar totusi?! Se comporta ca si cum nu as fi existat acolo, tot a trebuit sa ma bag in seama. Nu am vorbit mult, a zis ca pleaca pana la o librarie. Mi-a zis scurt "pa". M-a enervat chestia asta. Adica de teefon sa ne auzim si noi nimic. Si i-am zis. A zis ca sa o sun si vorbim. Am sunat-o si am intrebat-o ce are degand, a zis ca ea stie si ca nu e indiferenta ci ca eu sunt ala de nu e hotarat. Apoi a zis ca daca e indiferenta asa e ea si ca nu se poate schimba. Apoi ca daca chiar cred ca e indiferenta asa va fi, ca sa nu mai zic. Am intrebat-o daca avea degand sa ma sune sa vorbim si noi, a zis ca da, mai pe seara "poate".
Apoi a zis ca nu mai are baterie la telefon si ca trebuie sa inchida, si un scurt pa.

Dupa vre. o 5 minute am sunat-o si am intrebat-o daca ne putem vedea sa vorrbim putin. A zis ca posibil mai incolo ca asteapta pe taicaso si etc. As vrea sa o intreb ce are degand. Zicea ca nu ii place sa imi spuna ce face, unde se duce sau etc. Ca nu e nevasta mea. Bun, dar eu as vrea sa se comporte ca si cum am fi impreuna nu doar asa de fatada. Voi ce ziceti?

Nu stiu de ce are gandirea asta. Nu prea cred ca asa se comporta cu un baiat pe care il placi. Eu trebuie sa fac mereu primul pas, sa o scot in oras, sa o sun si toate cele. Nu fac nimic gresit ca sa ma respinga, sau fac? mai am intrebarile celelalte legate de ea.

ce sa ii zic daca ma intalnesc cu ea? adica sa o intreb.

6 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna
am avut si eu o relatie de genul asta cu un baiat... ii placea de mine, facuse rost de numarul meu de telefon si in final am ajuns sa fim impreuna... s-a comportat frumos primele 2-3 zile. apoi incepuse sa fie indiferent, ne vedeam o data la cateva zile si asta numai la insistentele mele pe motiv ca are treaba, are de invatat si nu poate sa iasa. la telefon nu mai zic ca numai eu il sunam si ma durea indiferenta lui, intr-un final am aflat si nu de la el ci de la o amica, ca s-a impacat cu fosta lui prietena si probail de aia se comporta asa. m-a facut atat de mult sa sufar incat si pe strada daca l-as vedea nu l-as mai saluta.

o sa-ti dau si un sfat prietenesc: las-o... daca te iubea nu se comporta asa cu tine, nu face si tu aceeasi greseala sa te umilesti in fata ei!

| Pacala a răspuns:

Eu cred ca are pe altul sau e plictisita de tine. Tu, in loc sa fii un pic independent, o cauti ca disperatul si te rogi de ea sa te bage in seama. Ca un catelus care se gudura pe langa cineva care are bucata de carnitza in mana. Ia fa-te si tu mai ocupat, n-o mai suna atata, nu mai sari pe ea pe messenger cand apare online si las-o sa vezi ce face ea, de la sine, fara s-o cauti tu tongue Daca nu face nimic, e clar : ori nu te mai place (de iubit clar nu te iubeste, deci trecem peste asta), ori e cu altu` happy

| diana_3934 a răspuns:

Sunt 2 variante...
1.Sa nu o interesezi absolut deloc si sa stea cu tine doar de dragul de a avea si ea un prieten.Si daac e asa pune piciorul in prag nu o lasa sa te manipuleze cum vrea ea, da-i papucii si gata! O sa gasesti fete cu carul doar ai rabdare...
2.Se poate sa aiba o problema de familie, de sanatate, sau sa fie doar intr-o stare proasta...incearca sa afli care e problema dar nu cu insistenta. Daca observi ca nu poti scoate nimic de la ea fa o pauza si daca tine la tine ii vei lipsii! Fi tare!

| Beibii a răspuns:

Da, ce pot sa spun, poveste de dragoste c-n filme.straight face
rezulta ca: o iubesti, in schimb ea nu
te trateaza cu indiferenta, tu dimpotriva.
daca dragoste nu e, nu poti face nimic.
iti dau un sfat. orice fata care te respinge, te dezamageste in cel mai josnic fel, te trateaza cu indiferenta, nu o trata la fel. Indiferenta doare cel mai tare. chiar daca nu te iubeste, chiar daca nu te place sau tine la tine, ca femeie va simti asta, doare foarte tare. nici-o femeie nu merita tratata asa.
poti sa iei lucrurile cum vrei, poti sa faci orice, dar, incepe cu inceputul: te merita? raspunsul tau va fi ceva de genu: nu prea.
si atunci?
tu o iubesti, si ea poate chiar are pe altu.
ofera-i timp, sau uite happy desparte-te de ea, cateva zile, acorda-i putin timp, si dupa caut-o, si vezi daca are pe cineva. iti va raspunde clar la intrebarea: 'Te merita?' - vei realiza ca Nu.

| Denisaa a răspuns:

Si eu sunt cu un baiat, care e la fel.
El e din alt orasbig grin, si mereu imi zice ca ma iubeste.Cand am fost la el, totul a fost miiinunat, apoi dupa ce am veit acasa, parca nimic nu s-ar fi intamplat.Acum am vb cu el, si parca vb mai mult, nu zilnic, dar sa zicem ca mai multthinking
Tu o iubesti pe ea. Poate si ea pe tine. Poate chiar asa e, nu stie sa arate ca te place.Ar trebui sa te vezi cu ea, si sa vorbiti fata in fatathinking Spune-i ca daca nu te place, nu simte nimic pentru tine, atunci nu are rost.Chiar daca o iubesti, gandeste-te ca e mai bine fara sa iti bati capul pe comportamentul ei.
Parerea mea.
Acum tu decizi.
Asta ca o paranteza(nu inteleg de ce unele fete sunt ca si iubita ta adica au toata iubirea unui baiat si totusi nu se stiu bucura de ealaughing )
Tu gandeste-te cum e mai bine, cu ea, dar gandindute mereu de ce se comporta asa indiferent, sau fara ea(poate cu alta).
Bafta si sa imi spui si mie ce ai rezolvat>big grin

| Andru_6975 a răspuns:

Poate se poarta asa pentru ca tu i`ai aratat ca o iubesti si ea profita de chestia asta. da fa si tu pe indiferentu sa vezi cum face.si daca nu o intereseaza mai bine pui punct fete mai sunt baieti la fel deci nu se termina lumea la ea stai lin. poate ai sa gasesti o fata muult mai buna decat eaa si muult mai iubitoare. papa:*