| ALEXANDRA1356 a întrebat:

Prietenul meu sustine intr-una ca nu vrea sa ma piarda, si nici nu va renunta la mine, ca vrea o relatie foarte serioasa, sa avem incredere unul in celalalt, dar mereu se supara din orice.
Ieri de exemplu, am avut o problema si am uitat sa il sun si s-a suparat. Dupa a vrut sa ne intalnim. Cand ne-am intalnit nu scotea niciun sunet. Nici nu a vrut sa ma sarute. Dupa l-am intrebat daca vrea sa ii povestesc ce problema am si a spus ca nu. ( atat ), l-am intrebat daca e suparat, si mi-a spus ca nu. Statea, privea in gol, si nu`mi spunea absolut nimic. I-am spus ca ii inteleg tacerea si indiferenta, si am vrut sa plec. Cand am vrut sa plec, m-a prins de mana si m-a sarutat, mi-a spus iar ca nu vrea sa renunte la noi.
Si din nou, mai pe seara vorbeam cu cineva la telefon si cum incerca si el sa ma sune, ii dadea numar ocupat. Dupa l-am sunat si m-a luat iar cu tacerea, nu spunea nimic si sustinea ca nu e suparat. Dar eu simt ca are ceva.
I-am spus sa imi spuna clar ce vrea de la mine, daca vrea sa ramanem impreuna, si cica " eu nu mai inteleg nimic de la Tine. Spui ca tii la mine, dar niciodata nu ai timp pentru. mine. ia si fa cum vrei ". si a tacut. Dupa iar mi-a dat mesaj ca nu vrea sa renunte la noi.
Cand suntem impreuna, ne intelegem foarte bine.Dar apoi, cand vorbim la telefon, nu spune absolut nimmic. Numai eu vorbesc.
Nu stiu ce ar trebui sa fac. Voi ce credeti?

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

E poate gelos şi posesiv! In dragoste puţină gelozie nu strică! Se zice că cine e gelos iubeste profund dar când gelozia devine obseşie e grav! Iar cel mai grav este faptul că nu are încredere deplină în tine! Să vă iubiţi maxim şi etern!

| soul2soull a răspuns:

Intr-o relatie conteaza foarte mult comunicarea fa-l sa vorbeasca spune-i orice ar fi spune-mi si mie posibil sa aiba probleme in familie posibil sa aiba altceva...un sarut si o mangaiere nu face o relatie sa mearga. parerea mea

| catthshshshs a răspuns:

Poate esti prea directa cu el? Poate vrei prea mult si el se blocheaza pur si simplu? Nu stiu, singura solutie este sa vorbesti cu el. Ia-l de departe, fii prietenoasa.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

E un tip mai feiminin. Vrea sa ii dai mai multa atentie, sa il bagi mai mult in seama. Vrea sa fie curtat si iubit.Arata-i si tu ca iti pasa ce simte, ca nu esti asa cum crede el si in mod sigur se va purta normal.Cat despre tacere cel mai probabil este ca vrea ca tu intelegi ce simte in momentul acelaAi incercat spre exemplu sa il saruti? Explica'i, chiar daca nu vrea sa auda, sau nu te baga in seama, ca ai avut treaba sau problema si nu ai putut vorbi cu el. Poate pe moment va reactiona cu raceala, dar te asigur ca mesajul se va 'imiprima' in mintea lui si cumva iti va da de inteles ce simte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iti mai zicee ca nu vrea sa renunte spune-i : `` atunciii de ce taci la telefon, de ce te superii... si tot ce tio facut si nu tio convenit

| Euletitia a răspuns:

Buna! Spune-i ca si tu il iubesti si ac nu vrei sa renunti la relatia cu el, ca tu ai incredere in el, asa ca ar trebui sa iaba si el in tine, ca nu faci nimic rau, nu i9l inseli si nu ii ascunzi nimic. Cand face faze de astea, gen nu iti vorbeste, se uita ion gol etc du-te la el si saruta-l si il vei face sa uite de suparare si sa iti raspunda la sarut. Petreceti mai mult timp impreuna, arata-i ca e important pentru tine, ca daca se intampla sa nu ii raspunzi la telefon sau ceva e doar din greseala sau din intamplare, nu pentru ca il eviti sau vorbesti cu alt baiat. fii si tu mai tandra si mai dulce cu el, poti sa-i daruiesti ceva simblic ca se mine al iubirii tale pentru dansul, iesiti des in oras doar voi doi, dar si in grupul de prieteni, alunta-l, rasfata-l, iubeste-l sin totul va fi bine. Oricum, din cate inteleg, baiatul te iubeste sincre si e putin gelos, dar isi controleaza totusi gelozia si frustrarea, nua junge sa te jigneaasca, sa va certati urat, sa te loveasca, doamne-fereste, sau ceva in sensul asta, asa ca nu renunta la el. Cu mai multa atentie din partea ta si mai multa Intel; egre din partea lui, puteti scapa de aceste momente si sa fiti foarte fericiti amnaodi. Bafta!

| luncasu a răspuns:

Cunosc sentimentul. daca afli secretul spune-mi-l si mie!

| Nutsu94 a răspuns:

Si eu am exact acelasi caracter ca al prietenului tau.Iti zic care e chestia.E foarte,dar foarte gelos pe faptul sa nu te piarda, vrea sa-i acorzi toata atentia ta numai lui, el sa fie pe primul loc in toate pentru tine, iti repeta ca nu vrea sa te piarda pentru ca ii e frica sa nu fugi tu dupa altul, si iti aminteste mereu.De asemenea vezi ca e nasol daca e o fire ca a mea. Dupa ce se intampla ceva intre voi va trebui sa fii foarte atenta la gesturi si la ce ii zici ca se va plictisi repede de relatie dupa pasul cel mare.Tot ce pot sa-ti zic e ca el va avea foarte putina incredere in tine chiar daca nu ii gresesti.Incearca sa nu-l stresezi prea mult cand nu are chef, iar cand are fii langa el.Ai grija.

| dumitru15a97 a răspuns:

Nu stiu, spune-i si tu care-i treaba, de ce e asa?, ia-ti inima-n dinti si spune-i sa vorbeasca si el ca nu numai tu esti... este si el intr-o relatie cu tine, tacerea nu este o solutie, de aceea trebuie sa comunicam, ( parerea meahappy )

| Claushwitz_Claudiu_1995 a răspuns:

Lasa-l...laughing cred ca nu so termina baietii pentru tine si fetele pentru el...