| -TattO- a întrebat:

Si sunt impreuna cu fata aceea( de care v-am povestit)

Am niste nelamuriri, adica nu ma pricep asa bine la relatii, e aproape prima cu care nu stiu cum si ce.

Am mai iesit si azi dupa scoala. A zis sa o sun cand ies. Am sunat-o si am hotarat sa ne vedem dupa ce ajung si eu acasa sa mananc. Numai bine, ne-am intalnit si ne-am plimbat intr-un loc unde m-a dus ea.
Undeva la iesire din oras pe un pod. Am stat putin cu ea apoi ne-am mai plimbat prin jur. O tot sarutam si ii spuneam ca e frumoasa, si ca o iubesc. Am stat undeva jos si ma tot uitam la ea, in ochii ei spunandu-i ca e frumoasa. Ne-am intors acasa la ea si acolo am lasat-o sa se duca sa cumpere ce avea de cumparat apoi s-a dus acasa la ea. eu la mine.
Din cate am auzit mama ei stie ca suntem am2, si stie ca mereu iese cu mine. Din cate am auzit nu i-a zis decat ca sa aiba grja sa nu sufere.
Eu i-am spus ei ca nu m-ar deranja sa-i cunosc parintii, mai ales pe mama ei. Din cate am auzit e mai in'varsta si se cam "teme" tocmai de aia as vrea sa ma vada, sa stie cu cine umbla. Ea nu prea vrea dar, eu da. In fine nu o sa mai zic asta.

Ne-am plimbat-ne-am sarutat dar totusi. Eu uneori ma simt ca nu am locu langa ea. Adica uneori simt ca ar vrea alt baiat. Cand am intrebat-o daca e fericita cu mine a zis ca da. Un simplu "da" nu stiu daca e destul pentru mine.
Poate ca, faţa asta a mea de baiat dulce e rau. Adica sa o fac mereu sa se simta frumoasa, ca nu are defectele de le zice ea. Ma rog, tot zice ca are burtica, ca nu ii place. I-am tot zic ca nu ma deranjaza si imi place chiar. Daca era ii ziceam. Cand vorbim tot glumesc pe seama asta spunandu-i ca sa imi lase burtica.

Tin la ea, stie ca o iubesc mult. Chiar fac asta dar uneori simt ca nu am locu langa ea. Oare ma insel?
Maine de ex a zis ca se duce pana la biblioteca, a zis ca daca vreau sa ma duc cu ea, I-am zis ca da. Sunt lucruri banale care uneori ma dau peste cap si nu stiu ce sa iau din niste vorbe.
o iubesc mult chiar si ii tot arat. Uneori poate sunt insistent. Daca as fi indiferent, iar nu ar fi bine. Azi am incercat sa tac si sa vorbesc mai putin. Imediat a observat si a zis ca ce am. Apoi am inceput sa vorbim.

Ii spun mai mereu ca imi este dor de ea. Chiar imi e.
ea raspunde mai mereu ca si cum nu i-ar fi.Ciudat,

ce sa mai zic, fetelor?! un sfat?

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Iarta-ma ca iti zic, dar mi se pare ca te gandesti mult prea mult la lucrurile astea.
poate ca ea nu realizeaza ca e un pic ``mai rece``daca ma exprim bine.
cel mai sigur si ei ii e dor de tine, si te vrea langa ea, dr poate asta e genul ei.
mai retinuta.si nu stie prea bine cum sa se comporte.eu zic.sa nu ii arati ca ai anumite nelamuriri, pentru ca ai deruta-o.si nu prea trebuie.
asa suntem noi fetele.ciudate,cum zici tu.ca te atasezi de o persoana si traiesti o amestecatura de sentimente.si frica sa nu suferi oarecum.mai ales daca esti o fata mai nehotarata asa se intampla. dar daca ii dai incredere in ea o sa fie ok.
ce fata nu vrea un baiat care sa ii zica (,)ca o iubeste, ca e frumoasa, sa o alinte aa?
esti foarte bine asa. a trecut putin timp deocamdata.asa o sa ii dai incredere in ea.
si apaoi daca te-ai raci brusc si nu ai mai fii asa ``bun``ar observa lucrul asta.cum ai vazut ca te-a intrebat ce ai.
sa nu crei ca nu ii e dor de tine.nu stie sa arate deocamdata.deocamdata.

| PoOfarina a răspuns:

Buna!
Tu te porti exemplar si sunt sigura ca ea e multumita. Insa noi, fetele, cu cat ne aratati ca suntem iubite, cu atat vrem sa o faceti mai des, in mai multe moduri. Poarta`te normal cu ea, pentru ca, ti-am zis, e foarte bine. Cred ca toate avem complexe, insa langa persoana potrivita nu le mai percepem ca fiind asa "grave". Cu siguranta asta simte si ea. Rasfat`o mai mult, arata`i c`o iubesti, dar nu o lasa sa`si bata joc, c`ar fi pacat. Din cate ai spus si ea tine la tine, insa, in mod sigur, nu e genu` ei sa dea raspunsuri filozofice ca sa multumeasca pe deplin un perfectionist ca tine. Are in ea putina superficialitate. =)
Take care of you! Bucurati`va de relatie!
Ah, si bafta in noul an scolar! big grin

| danielagoldica a răspuns:

Esti indragostit rau de tot si la un moment dat devii paranoic!

| tina28 a răspuns:

Esti prea iubaretz cu ea happy ai grija sa nu se plictiseasca la un momendat de unj tip asa ca tine happy incearca sa nu o mai acoperi cu complimente de genu esti frumoasa sau vai ce bine arati pentru ca ea poate sa le cosidere lucru spunse doar asa ca sa fie spunse, si las-o mai usor cu ele...macar cateva zile sa vezi ce sp.bafta indragostitule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti face griji o sa te inveti tu cu ea e mai greu la inceput.esti prea stresat i preajma ei incearca sa fii tu.pa pup succes

| amy_5759 a răspuns:

Daca e nu vrea sa ai unosti parinti nu o forat pentru ca va veti certa si pentru cate a facut pentru tine anseamna ca te iubeste cu adevarat daca ati ieste un sfat bun da-mi fundita pup. Succes