| Clamidia a întrebat:

Am o problema, am o relatie, in ianuarie fac un an. Eu simt ca nu o sa ajung pana acolo, pentru ca...mereu ne certam sau intervine cate ceva. El se poarta diferit, zici ca il doare undeva de mine.Mereu il chem afara zice ca are treaba dar el de fapt era cu prietenii lui, ca l-a vazut o prietena de ale mele, ne vedem cam rar dupa parerea mea, vorbim tot asa, mereu il sun si aud dupa 5 minute "suna-ma in 10 minute".
Nu stiu ce sa mai fac. Il iubesc si el imi zice ca ma iubeste, dar de ce se comporta asa? I-am spus mereu sa nu ma minta sau sa imi spuna daca nu ma mai vrea. Mereu il intreb cand face de astea daca ma iubeste sau daca tine macar la mine si imi zice ca daca nu tinea la mine nu mai era cu mine. Nu stiu ce sa fac. Simt ca mor daca nu vorbesc cu el o zi.
Nu stiu cum sa ma comport, poate e vina mea. Cum sa ma comport cu el. Ce sa fac? Nu vreau sa ma despart de el pentru ca il iubesc si mi-e greu...

Răspuns Apreciat de Editori
| Teo29 a răspuns:

Nu ii mai scrie nimic si nici nu il mai suna/chema undeva o perioada. Vezi atitudinea lui, daca nu da nici un semn sau zice doar ceva scurt, asa mai mult din politete este clar.

Mie totodata mi se pare doar din ce ai zis mai sus ca el nu prea are sentimente fata de tine, poate mai sta din mila sau cine stie din ce motive cu tine.

Atitudinea ta este una gresita, intr-o relatie ambii parteneri au aceleasi sentimente daca e ceva serios si este motiv de bucurie cand discuta telefonic sau cand ies undeva.

Zici ca il iubesti, dar crede-ma ca vei mai intalni iubiri si pe viitor, nu fi asa dependenta de cineva ca te poate distruge din mai multe puncte de vedere, te poate face sa realizezi vreun compromis, poate profita de tine ( in general vorbind ) cand esti asa atasata de cineva. Gandeste si rational in orice situatii, nu doar emotional.

El nu pare foarte sincer cu sentimentele si intentiile lui de te tot amana, deci daca veti face ce ti-am zis mai sus si vei dori sa iesi din aceasta relatie pe viitor, s-ar putea sa nu ii pese prea mult cand il anunti sad.

Succes in tot ceea ce iti propui sa faci!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate esti prea agasanta, tragi prea mult de el sa vorbeasca cu tine si simte ca nu mai are spatiu personal. Lasa-l in pace, ia-o mai usor, ii scrii mai rar, chiar deloc cateva zile ca sa-si dea seama de schimbare si vezi dupa. Daca tot la fel face, desparte-te de el.

| Clamidia explică (pentru Adry05):

Poate ai dreptate...

| Vvistula a răspuns:

Poarta te cu el cum se poate el cu tine si vezi cum reactioneaza, daca se comporta tot asa inseamna ca nu l intereseaza si nici tu nu ar trebui sa mai fi interesata de el

| RAY a răspuns:

Baiat destept, bravo lui, nu catelus disperat

| Alexuţ02 a răspuns:

Încearcă să fi mai rece să-i vezi reacţia, dacă nu-l interesează înseamnă că e plictisit de tine şi stă cu tine doar să nu se despartă de tine, altfel ce motive ar avea în primul rând să mintă?
"Are treabă dar era cu prietenii lui", putea să-ţi spună că e la bere sau unde era.

Încearcă să iei atitudine şi nu te mai lăsa călcată în picioare

| ibaal a răspuns:

Nu este vina ta!
Intr-o relatie sunt mereu 2 (cel putin 2laughing )
Adevarul dezarmeaza!
Spune-i verde-n fata ce ai scris aici, ce simti si vezi unde te-ndrepti.
Nu poti sa tragi singura...pentru ca daca nu e sa fie, oricum, cat de tarziu tot se va incheia si poate mai dureros!
Nu merita sa iubesti daca nu esti si iubita!
Pentru ca este foarte frumos sa simti ca iubesti, dar, si mai frumos este sa simti ca esti iubita, ca ai pe cineva acolo mereu pentru tine!
Fapte, nu vorbe!