| RalucaAlexandra a întrebat:

Simt ca numai pot. O sa incerc sa fiu scurta si la obiect, cred ca intru in depresie.
M-am despartit de un baiat acum 2 saptamani, nu am fost foarte mult timp cu el, dar pentru mine a contat. Si credeam ca si pentru el. El e cu mine in liceu, il vad zilnic si ma doare. El mai are o fosta in liceu, care ma uraste si-mi face zile negre cand are ocazia.
Dar sa incep cu el, el s-a despartit de mine pe motivul ca tinea la mine, dar nu putea ajunge sa ma iubeasca. Cel putin asta spune el, si ca "se cam baga lumea din liceu". Despartirea de mine a venit bursc, mai devreme cu o ora vorbisem la telefon si totul fusese ok, iar peste o ora mi`o tranteste asa, simplu, fara nimic, direct. Intr-un final l-am intrebat daca mai are rost sa sper la el, si el mi-a spus ca nu. Prietenilor nostri le spune ca nu ne mai impacam. Pe mine la liceu ma saluta, si vorbeste cu mine mai mereu. De 2 zile insa se comporta mai ciudat ca de obicei, azi ma vedea suparata si venea, ma lua in brate, intreba ce am, ma tachina, ma mangaia, facea glume cu mine etc. Nu inteleg de ce face asa, nu inteleg ce vrea. A, si acum 2 zile mi-a spus mai exact " Tu nu intelegi ca mie imi mai place de tine. " straight face. Nu-l mai inteleg! Se joaca cu mine? oh go on
Fosta lui ( a fost acum 6 luni cu ea, nici macar nu prea isi mai vorbesc.) tot comenteaza de mine cand are ocazia, iar el mi-a spus ca daca ma deranjeaza, poate vorbi cu ea sa inceteze.

Eu pe el nu-l inteleg. Nu inteleg de ce spune ceva, dar cu mine se comporta de parca inca ar vrea o relatie. La liceu mereu face asa, de bagat in seama pe mess ne mai bagam reciproc si vorbim. Dar azi dupa fazele astea nu mi-a spus nimic.
As vrea sa stiu cum sa ma comport totusi cu el, si de ce face chestiile astea.

Funda!

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca se joaca cu tine si tu ar trebui sa fi mai indiferenta cand il vezi

| ComatoseWine a răspuns:

Cred ca lui ii place sa iti dea sperante si cam atat.Gen: daca ma nevoie urgenta de prietena stiu la cine sa apelez.Practic iti pastreaza dragostea in caz de orice.
Baietilor le place sa faca fetele sa sufere dupa ei. Tine de Ego-ul nostru enorm.Iti da iluzii ca sa se simta iubit.

| Încrucişătorul a răspuns:

Indiferenta totala.

| neutrino a răspuns:

Fiecare se distreaza asa cum poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-l. daca s-a despartit de tine, nu mai e nimic de facut.

Răspuns utilizator avertizat
| S1mplu a răspuns:

Eu iti zic sa-i spui sa va intalniti undeva in oras doar voi doi si sa vorbiti despre relatie serios,gen, tu ma mai iubesti, mai vrei sa fi cu mine, daca nu de ce te comporti asa genu asta si intr-un final sa ramaneti prieteni macar, spor.

| 2AN7 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa-l uiti si sa ii zici sa te lase in pace ca nu mai are roost!winking Cand mai aduce amintea de voi 2 te faci nepasatoare de ex.cand a zic "Tu nu intelegi ca mie imi mai place de tine" trebuia sa ii zici...da inteleglaughing ca nu's proasta ALTCEVA?batting eyelashes

| Angelaaa a răspuns:

E inca un copil imatur care nu stie ce vrea! Iti fac un exemplu: vrea o jucarie noua, o are, se joaca dar se plictiseste. O lasa. Nu are ce face, sau ii place sa fie bagacios de seama isi reia jucaria, cand numai are nevoie o lasa iar.
Degeaba te place daca nu face ceva concret ca sa te aibe!
Ar trebui sa ii faci o faza, sa vorbesti cu alti baieti sau sa imbratisezi pe altu de fata cu el, sa vezi cum reactioneaza. Daca e indiferent se joaca cu tine, daca il deranjeaza inseamna ca inca nu e copt la mine sa faca ceva concret pentru tine, ca doar meriti!

| RaluNico a răspuns:

Eu cred ca baiatul asta doar se joaca.
sigur nu te merita!
ignora-l! o sa vina ca un catel la tinelaughing
bafta!:*