| Alinxtremex a întrebat:

Hei, vreau niste sfaturi bune daca puteti sa-mi dati, cam asa s-a intamplat : De anul trecut sunt in clasa cu o fata, e cea mai desteapta, dar nu e genul ala de tocilara sau ceva de genul, pana sa fiu in clasa cu ea cand o vedeam in curtea scolii sau in afara ei mereu priveam spre ea si ea spre mine. Acum ca suntem in aceeasi clasa din nou se uita cateodata cu o privire visatoare spre mine, iar saptamana trecuta profesorul de istorie ne-a spus rezultatele la olimpiada, eu si inca doi baieti am mers mai departe, iar ea si alti doi baieti nu. Apoi se uita la mine si ma tachina spunandu-mi,, esti prost, chiar esti prost, sa nu mai vorbesti cu mine ", dar nu era deloc suparata ca nu i-am soptit, ci doar ma tachina. Eu am intrebat-o ce i-am facut, si incercam s-o fac sa nu se supere. 3 colegi ( doi baieti si o fata) imi spuneau hai ca o placi, si ei ii spuneau la fel. Le-am spus sa inceteze, dar degeaba. Cei doi baieti stateau langa banca ei, si apoi imi spuneau :,, e moarta dupa tine si tot asa", iar ea s-a intors la mine si cu o privire atragatoare imi spune :,, Hai zi tot ". Fata de langa banca mea i-a trimis un mesaj, si a intrebat-o daca ma place, iar ea a spus ca da, mi-a aratat si mesajul. Eu nu am crezut... Apoi cand am ajuns acasa i-am lasat un mesaj pe facebook si i-am spus, daca are ceva sa-mi spuna, sa-mi spuna mie. Ea a spus ca nu a vorbit nimic cu nimeni din ce ar fi trebuit sa stiu eu si ca se comporta asa doar de ochii lumii, ca e viata ei si face ce vrea si mi-a spus ca nu crede ca ma afecteaza cumva. In urmatoarele doua zile, erau ultimele pana sa luam vacanta asta de iarna, se tot uita la mine, din nou ma tachina cu orice gasea si eu faceam la fel. Tote intamplarile astea m-au facut sa simt ceva pentru ea, si cred ca si ea simte ceva, dar e timida, le fel ca si mine, nu a mai avut relatii, de altfel nici eu nu am avut, amandoi avem 14 ani. As vrea niste sfaturi cum s-o abordez, cand o sa reinceapa scoala. Dau funda...

2 răspunsuri:
| Brunette67 a răspuns:

Aolo, complicatie maxima laughing
Ei bine, eu cred că ar trebui sa profitati de zilele ramase din vacanta si sa iesiti impreuna singuri. asa schimbati idei si cine stie. poate chiar se leaga ceva.
Iar in timpul scolii ..mhm nu stiu. sunt multe persoane care ori se baga că le pasa, ori ca nu au ce face, ori din rautate. Asa ca nu incerca sa implici pe cineva in vreun fel. nu uita o relatie e compusa doar din doua persoane. E mai bine dacă nu stiu si alte persoane de ceea ce faceti/ simtiti/spuneti voi. Dar poti vorbi cu ea, dar singuri. altfel o sa auziti tot felul de comentarii pe la scoala si nu ar fi dragut. :d bafta.

| Alinxtremex explică (pentru Brunette67):

Multumesc, o sa incerc, desi nici eu nici ea nu a mai avut relatii pana acum si cred ca ei ii este inca frica de ceva serios...