| anonim_4396 a întrebat:

Simt o puternică repulsie ce se manifestă prin ură față de bărbații care și-au pierdut virginitatea, apoi s-au despărțit de fetele pe care le-au folosit, oare ei sunt oameni sau monștri?

26 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu ii apar, dar nu stim ce si cum a fost de fapt, iar "folosit" e putin cam mult spus, pentru ca in mod normal - dorit - se presupune ca placerea e de ambele parti.
Dar a spera la marele orgasm din prima, e cam prostie, fara suparare - cu exceptia ipotetica a unui sex oral oferit ei, care ii poate genera totusi aceasta experienta.
Ca la noi, evident e mai simplu, indierent ca ea e sau nu virgina.
Dar, totul se invata in timp.
Nu poti fi monstri, ci altfel, pentru ca fetele isi pot face himenoplastie si sa se dea "virgine" de cateva ori, pe cand noi nu!
De aceea recomand mereu Petting, o adevarata scoala a emotiilor si semzatiilor, care sa conduca fericit, la un moment dat, la o deflorare usoara si plina de satisfactii!
Daca tot avem net, de ce sa nu ne informam corect si suficient?!
SEXUL NU E CIOCOLATA, SA PLACA INSTANT!

| RoCkKiD a răspuns:

Ai o perspectiva foarte conservatoare asupra sexualitatii (si sincer putin misogina).

De ce crezi ca doar barbatii ar face asta crezi ca femeile nu-s in stare?

De ce crezi ca e cea mai rea alegere? Crezi ca ar fi mai bine sa ramana impreuna chiar daca relatia nu mai merge? O viata de chin e mai bina ca 6 luni de suferinta?

Ar fi interesant sa aflam de unde vine repulsia asta happy

| RAY a răspuns:

Stii care e faza daca am fi sinceri am muri virgini, voi vreti sa fiti mintite asta e adevarul, daca spui ca simti atractie fizica fata de o fata esti obsedat sexual, deci ce sa facem? voi vreti minciuni noi va oferim minciuni, voi vreti nunta, relatie noi va promitem asta, noi doar repetam ceea ce vreti atat, iar baieti buni vor fi buni cand o sa va suna menopauza ca na fraieri sunt buni pe la 35 de ani cand vrei o familie cu un provider pana atunci faceti drame cu baieti rai, a cui e vina a lor sau a voastra, de suferit sufera prosti care va iubesc

| Freya1 a răspuns:

Nu poti sa rămâi cu o persoana cu care nu te potriveste sau pe care nu o mai iubesti.Nu e obligatoriu sa te casatoresti cu persoana cu care faci prima dată sex.

| RainmakerX a răspuns:

Incet si cu grija incepi sa-ti raspunzi singura la intrebari.
Aici ii dau dreptate lui Plato.

| sofisis a răspuns:

Bine ca gasesti circumstate atenuante pentru ele dar nu si pentru ei. Problema reala, daca aveai in cap vreo idee coerenta, nu era despre cum se dezvigineaza ei si apoi se despart. Ci despre cei care le dezvirgineaza pe fete din simplu moft si apoi le lasa. Si nu e musai ca un om sa ramana cu persoana cu care face prima data sex. Daca ar fi asa, ar fi 99% cupluri nefericite pe pamant. Fiecare incearca pana nimereste pe cel/cea cu care se potriveste cel mai mult.
Tu ar trebui sa iti canalizei ura asta spre cel care te0a ranit pe tine. Nu face tu pe eroina dreptatii ca nici una nu moare in urma despartrii de vreun fost virgin. Nici macar dupa cel care le-a dezvirginat. Nimeni nu e de neinlocuit din punctul asta de vedere.

| Plato a răspuns:

Asta e un subiect controversat si ambiguu.
De exemplu, eu cred ca daca fetei aleia i-a trebuit "badboy", si-a meritat-o. Ca un "nice guy" n-ar fi facut asta, dar aia sunt "prea plictisitori", vezi Doamne.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

întrebarea nu e despre fete.
poate într-un moment de nesăbuință nu au realizat ce fac, manipulatorii chiar te pot face să nu mai gândești cum trebuie.
întrebarea e despre acei monștri cu chip de om.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

O, da, pentru că doar două categorii de oameni există-n lumea asta.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar aia nu le violeaza, ca ele saliveaza dupa "baietasi rai". Aia sunt, intr-adevar, niste ratati, fara prezent sau viitor, dar si alea niste proaste cat cuprinde.

Cu fetele alea chiar nu pot empatiza. Nu exista circumstante atenuante pentru ele. Dupa ce bagi o furculita in priza, degeaba mai pui pe seama unui "moment de nesabuinta".
Ele trebuie sa aiba grija de ele, un altcineva. Daca vor sa fie obiecte sexuale pentru "badboys", exact asta merita.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu mentiunea ca nu toate sunt la fel, Ray are dreptatea lui de data asta.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Gândește-te că la originea existenței noastre stă ispitirea Evei. happy
care e, în linii mari, o ispită la fel de puternică.
ar trebui să ai mai multă empatie pentru femei, mai ales pentru cele care și-au pierdut cel mai prețios dar din cele cu care au fost înzestrate de natură alături de niște nemernici.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Oricate categorii ar exista, pana la urma tot se rezuma la "bun" si "rau", ca si Yin Yang.
Exista mai multe, o parte bune, o parte rele. Pe toate alea rele le numim aici cu termenul asta popular, "badboy".

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu l-au pierdut, nici nu le-a fost furat, ci l-au dat de buna voie!

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca iti place sa inoti doar cu rechinii, ca un goldfish te plictiseste, n-am cum sa-ti plang prea mult de mila ca te-a mancat. Cand iti vezi de treaba nu patesti nimic.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Așa cum și Eva a mâncat din acel pom de bună voie.
așa cum nici bătrânii care votează ciuma nu sunt răi în sufletul lor, ci doar naivi, ar trebui să arătăm mai multă înțelegere pentru cei dezavantajați. Dacă te gândești puțin, femeile sunt, de cele mai multe ori, prinse în acest clește al manipulării, al minciunii duse la cele mai înalte și perverse cote, amăgirea unei femei e echivalentă cu o răutate satanică. happy

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Care manipulare? Badboy-ul modern nu se mai preface ca e bun. Dimpotriva, e cat de rau poate, si tocmai asta place prostimii, habar nu am cum.
Le trateaza ca pe obiecte sexuale, bibelouri, le mai si injura, bat, scuipa, le folosesc, le injosesc, iar ele tot la badboys merg si tot dupa astia saliveaza.

Femeile care saliveaza dupa badboy fac parte din tipurile de oameni cu care nu pot empatiza sub nicio forma, si tot ce pot sa spun e "si-o merita".

Care manipulare? Ca toate au cel putin un om care le vorbeste respectuos, care le trateaza ca pe divinitati, care le iubesc trup si suflet, care le apreciaza pentru ce sunt. Si totusi, ala care le injoseste, foloseste drept obiecte sexuale, denigreaza, e cel ales.

Sa nu crezi ca generalizez, eu stiu foarte bine ca exista multe femei demne care nu s-ar uita la un coate-goale, si care aleg mereu un om de buna credinta. Dar nu vorbim despre ele, stii de ce? Pentru ca de alea nu-si bate nimeni joc, deoarece au ales un om bun.
Vorbim de dezmatatele care duc o viata de obiect. Proaste, pe romaneste.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Ai avut multe experiențe cu tipi, ă? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

și nu crezi că există ceva bun si inocent și în ele?
haide să nu ne grăbim să dăm în ele, naivitatea e specifică inocenței femnine din adolescență, nu toate fetele sunt educate în spiritul moralității, al culturii, nu toate sunt încurajate să citească pentru a-și deschide mintea cum am făcut noi. Înțelegi? Unele poate cred, în simpla lor candoare, că ăsta este normalul, vor să intre și ele în trend cu lumea, cu ceea ce văd și aud...sunt niște victime ce ar trebui ajutate cu multă compasiune pentru că trec prin niște traume greu de suportat pentru orice ființă.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Te rog să îți vezi de lungul nasului.
ceapa reprezintă creierul tău, iar supa oceanul de superficialitate în care ți se scaldă gândirea. e de înțeles.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

M-ai ghicit laughing.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Macar de ar invata ceva, dar dupa ce le foloseste un badboy, se duc la altul la fel.

| PsihoSex a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba, exista si bunatate si inocenta si altele in ele.
Ce spui tu mi-a adus aminte de una, pentru care devenise aproape o povara himenul si, cand am intrat, era atat de uda si adaptata, ca una de 40 si cu nastere naturala. nu uit cat traiesc senzatia aia!
Dar, cand stiu si spun mereu, ca 2-3 la mie se nasc fara himen, cum sa nu o fi crezut ca era virgina?!?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din postul tau dai impresia ca iti e doar frica de tipi pentru ca s-ar putea sa se desparta si de tine? Sau gresesc

| Jonas94 a răspuns:

Spre deosebire de voi, care aveți un țesut inutil numit himen, care vă cauzează doar probleme, la noi, nu e nimic care să ateste prezența sau absența virginității.
Mitul urban cu ața (fren) este funny dar nu are nici o legătură cu realitatea.
Sunt femei care vor să facă sex cu virgini, au ele fetișul ăsta.
Și să știi, că la fel ca la voi, și noi, nu o uităm niciodată pe prima.

| Nyarlathotep a răspuns:

Fiecare dintre noi ne vedem de interesul propriu. Nu inseamna ca trebuie sa stam o vesnicie cu o persoana chiar daca ne-a facut un bine in cazul in care nu mai merge treaba cu acea persoana.