| MissWhite a întrebat:

Singurul lucru de care imi este frica e ca prieteneul meu se va plictisi de mine, sau poate eu de el..desi eu ma controlez si in plus il iubesc...cum poatte o fata sa procedeze pentru a nu fi monotona?

Răspuns Câştigător
| FirstplaceXXX a răspuns:

Monotonia cum o numesti tu, cu siguranta nu duce la un sfarsit happy!
in orice relatie cu timpul apare monotonia si relatia incepe sa alunece pe o panta alunecoasa intr-o directie gresita! dar daca exista stabilitate si comunicare intre voi 2 aceasta monotonie (sincer nu-mi place cuvantul) se poate depasii! cu siguranta te referi la monotonie sexuala pentru ca in doi nu vad monotonie ci lipsa de comunicare eventual!
nu stiu esti fata, baiat insa un sfat, indicatie nu pot sa-ti dau pentru ca nu sunt psiholog, dar gandeste-te ce ar fi daca persoana pe care il iubesti, sau l-ai iubit daca vrei dimineti la rand nu s-ar trezi langa tine sau seara te-ai culca singura!

4 răspunsuri:
| Keith a răspuns:

Dupa parerea mea nu exista asa ceva, daca voi va iubiti nu va aparea niciodata plictiseala, eu am un iubit de 3 ani si nu ne-am plictisit niciodata unul de altul.

| Danii16 a răspuns:

Cand o sa te plictisesti de el sau el de tine o sa se intample si gata... evident nu o sa fie usor pentru nici unul, dar nu prea cred ca poti controla asta straight face Ei bine, pana atunci bucurati-va unul de celalalt pentru ca iubirea este frumoasa :X
Bafta!

| NOantidoteX a răspuns:

Și eu am trecut prin asta. Starea asta apare atunci când unul dintre parteneri se gândește prea mult la celălalt partener și la ce se va întâmpla pe viitor cu relația respectivă. Odată și-odată relația voastră tot se va sfârși. Mereu vor fi probleme, obstacole. Depinde de voi și de modul în care le veți aborda. Încearcă să găsești tot timpul ceva nou, fără să deranjezi, fără să fii insistentă sau plictisitoare. Surprinde-l plăcut de câte ori ai ocazia. Nu-i spune deseori : Te iubesc, ci arată-i. Voi știți cum decurg lucrurile între voi. Dacă ține la tine, se va implica în relația voastră și monotonia va dispărea.

| Constantin1 a răspuns:

Cine este cea mai importanta persoana din viata ta?