| anonim_4396 a întrebat:

Situatia e in felul urmator, sunt cu iubitul meu de un an si ne-am cunoscut inca e cand el era cu cineva dar cu care nu se intelegea deloc si tocmai de aceea s-au si despartit.Ideea e ca acum fata il cauta si de ziua lui chiar a venit la el la munca cu un tort spunanadu-i sa-i mai dea o sansa ca il iubeste desi ea stie ca suntem impreuna, i-a spus ca nu se mai poate etc.pe scurt ca nu mai vrea dar a inceput sa faca scene sa planga,sa tipe, sa-l implore sa-i mai dea o sansa.El e si un tip sensibil(doar e zodia pesti)si il santajeaza emotional astfel incat ii tot damesaje de disperare, il cauta...si a aizs ca e bulversat..de ce trebuia sa se intoarca ca sa-i complice viata acum. A zis ca daca nu eram eu ii mai dadea o sansa doar asa sa vada daca chiar s-a schimbat, nu-l mai minte si nu mai face greselile pe care le-a facut, dar sunt eu si nu vrea sa ma piarda pentru ca ma iubeste enorm si ca nu vrea sa plece de la bine la rau.Concluzia e ca el vrea sa se rupa de ea dar il cauta mereu si ii e si greu sa-i zica franc am o relatie, nu mai exista o sansa pentru ca respectiva a zis ca se sinucide fara el. concluzia voastra? happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tu il iubesti, atunci da-i voie sa-si repare greseala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata aceasta este fara educatie si bun simt.Eu sunt in proces cu sotia si daca a spus sa nu mai vorbesc cu ea nu mai vorbesc decat ca las mesaj la avocatul din oficiul care se ocupa de caz.Doar soacra incearca sa ma vorbeasca pe la spate dar nu conteaza, este altceva.Baiatul care este logodnicul tau trebuie sa ii intoarca spatele daca are ganduri serioase cu tine,chiar daca nu e frumos sa stai cu spatele la o domnisoara sau la un om, dar intelegi ca este cu sensul de a nu mai vorbi cu ea niciodata, iar sa se sinucida nu este asa usor, poate spune asa ca sa il sperie, pentru ca si la noi un vanator a venit odata sa impuste un cal bonlav si ii era mila, dar cand e vorba de viata proprie nu e asa usor nici atat. Poate exagereaza.Tu trebuie sa nu faci acte de gelozie tocmai ca viitorul tau sot sa aprecieze ca nu esti o crizata din aceea geloasa cum este fosta lui prietena si sa te iubeasca si mai mult pentru taria de caracter ce o ai.Si care este rara la fetele din aceasta generatie a internetului cum o numesc filozofii actuali.Sa nu te certi cu ea, nu e frumos.Si la mine in comuna unde am domiciliat se certau oamenii de la un metru de gard si se dusmaneau toata viata si nu aducea asta nici o fericire. Fericirea este greu de atins, sau imposibil cum am auzit la cineva.Sarut mana, domnisoara.

| NoName0x0 a răspuns:

Eu zic sa faceti schimb de cartele macar 1 sapt si sa vb cu fata aia, sa o iei un pic la rost laughing pune picorul in prag!

| lex79 a răspuns:

Sa o ajuti!
nu e vina lui daca ea decide sa-si ia viata. el nu are nici o datorie fata de ea.
in plus din tot ce ai zis reiese ca nu prea are toate tiglele pe casa, daca prietenul tau nu vede acest aspect atunci are o problema.
cine ar sta intr-o relatie cu o persoana instabila emotional, care la prima chestie care nu-i convine ameninta ca se omoara?

poate ar trebui sa iei si tu atitudine, dar asta doar dupa ce ii spune el ca s-a terminat definitiv intre ei tot si sa ai o discutie cu ea.

ps: daca ameninta ca se sinucide de fata cu voi, cheama ambulanta, nu i-ar strica cateva zile la spitalul de nebuni.

| BACKaLx a răspuns:

Ow eu zic sa vorbeasca cu parinti ei! deoarece e cam grava situatia