| WTFast a întrebat:

Slaut, am 15 ani si acum cateva zile am reusit sa îmi decalotez penisul cu ajutorul unor exercitii dupa o posibila fimoza (consider eu), dar am observat ca am pielea de pe penis lipita de coroana penisului dupa decalotare, ma puteti ajuta? Habar nu am daca e normal sau nu.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ar trebui sa mergi la medic, deoarece nu e ok sa iti pui singur diagnostic in functie de ce ai citit pe net.

| WTFast explică (pentru dullcat):

Da, dar totusi ma framanta faptul ca acea bucata de piele lipita de coroana glandului nu are ce cauta acolo poate e vreun exces de piele

| GeorgeCazan a răspuns:

Dacă zici că pielea e lipită, e fimoza. De obicei se rezolva cu o crema pe care ți-o prescrie medicul urolog.

| WTFast explică (pentru GeorgeCazan):

Faza e ca exista o alta piele care este lipita de coroana glandului dupa decalotare