| allynna17allynna a întrebat:

So...ma cert cu prietenul meu in continuu, de fapt de ieri ne-am si desp pentru ca el nu suporta sa intru pe mess. eu am 16 ani iar el 21 si de fiecare data ne certam pe tema asta. nu mai e el ca la inceput s`a schimbat radical, si i-am spus in nenumarate randuri ca m`am saturat de toate figurile lui si ca ar fi cazul sa se schimbe daca mai vrea sa continuam insa a spus ca nu are ce schimba. eu il iubesc si el la fel, dar de la un timp e foarte schimbat orice i`as spune zice ca mint nu ma crede niciodata.imi spune ca daca mai vreau sa ne impacam sa scot netu`... si sa nu uit sa mentionez ca tata nu e de acord cu el deloc si ma cert mereu cu el din cauza lui. vreau un sfat dar va rog fara misto.

13 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-l lasi. Well, netu` nu mi se pare ceva important pentru care sa te certi cu el, dar faptul ca-ti impune ce sa faci, sa scoti netu`, sa nu mai intri pe mess. Eu sunt de parere ca ar trebui sa va despartiti, nu cred ca mai are rost sa continuati asa, mai ales ca tatal tau nu e de acord cu el.

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Poate ca el este prea obsedat de tine (prietenul tau)
Si tatal tau normal ca nu este de acord cu el pentru ca el este mai mare ca tine, el si. a trait viata, are 21 de ani.si el nu vrea de la tine decat o simpla prietenie, maine poimaine te vrea si la pat...
Sfatul meu este sa. l lasi in pace daca tot asa face, iti interzice totul, si daca te iubeste cum spui u te va cauta el si atunci cand este calm ii poti spune tot ce te deranjeaza.
El probabil ca face figuri cu tine ca vede ca il iubesti si de aia. straight face dar nu. i mai da asa multa atentie

| Relax_7124 a răspuns:

Eu chiar nu inteleg dc nu ar fi el de acord cu messul, in fine, la faza cu increderea ar cam trebuii sal intrebi dc nu mai are incredere in tine ca pana la urma te iubeste si tu il iubesti pe el

Sper ca te-am ajutat

funda?puppy dog eyes

| Awndre a răspuns:

Pai probabil e foarte gelos. El nu sta pe net deloc? Face`ti si voi o intelegere. fiecare sta o ora pe zi pe net, sub supravegherea celuilalt ca sa nu-si mai faca atatea grijihappy. In restul timpului iesiti impreuna. vorbiti la telefonthinking Poate ca i-ai dat de banuit. poate crede ca vorbesti cu altul. poate se indoieste de calitatile lui si crede ca vei gasi pe altul mai bun.cam astea ar fi posibilitatile.

| HelpBoy a răspuns:

Desparte-te de el ca pana la urma o sa si ajungi sa il urasti.

| ProjectJackpot a răspuns:

NU inteleg o chestie! De ce toate fetele sub 18ani (respectiv 15, 16) iubesc baieti de peste 20 de ani? Va rog sa ma lamuriti si pe mine!

| Alexya_3407 a răspuns:

Desparte-te de el cat mai repede pentru ca pare ca e foarte gelos si sa nu iti faca rau

| fallen_8891 a răspuns:

Hmmm probabil are un motiv pentru care nu vrea sa stai pe net, vorbeste cu el pentru ca altfel nu rezolvati problemele! Comunicarea e cea mai importanta...Stiu cum e atunci cand parintii nu sunt de acord, am fost si eu in aceeasi situatie si iubesc un baiat de 22 de ani(eu 16), si el pe mine dar sunt lucruri care ne despart si nu suntem impreuna! din suflet iti spun incearca sa discuti cu el, sa lamuriti orice neintelegere, gandeste-te tu bine si analizeaza sa vezi ca multe au pornit din lipsa comunocarii! azi nu-i sp aia, maine aia, el la fel si se aduna multe, din diferite motive nu spuneti ce va deranjeaza si ajungeti la separare...incearca si poate totul va lua o intorsatura pozitiva, ai incredere!

| georgy90 a răspuns:

Hm...banuiesc ca tu il iubesti foarte mult din moment ce ii accepti toate astea.
Prietenul tau este cumva gelos? Adica ar avea motiv sa fie gelos?
Ma cam mira faptul ca la inceput ai spus ca va intelegeati foarte bine iar acum s. a schimbat radical, hm
Eu cred ca ar trebui sa vorbiti mai deschis sa va spuneti probleme si oricat v.ati iubi voi, asta nu da dreptul de a face ce spune celalalt, adica trebuie sa existe si putina autoritate nu sa devi ceea ce nu esti si nici nu cred ca ai vrea sa fi adica sa faci ce vrea el, si plus de asta ca esti o adolescenta care acum netul este ceva wow pentru multi adolescenti si din moment ce parintii tai nu iti interzic nu cred ca ar avea el dreptul. Nu stiu faci cum crezi eu doar imi dau cu parerea dar oricat v.ati iubi aveti aceleasi dreptul iar iubirea consta in incredere happy.
Bafta!

| buterfly a răspuns:

Draga mea Allynutsa...Eu cred ca ar fi mai bine sa te desparti de el pentru ca in primul rand e foarte gelos si asta nu e un lucru foarte bun.Cum s-a mai zis mai incolo ar putea sa iti faca rau...

Si hai sa ne gandim asa daca te-ar iubi cred ca ar avea incredere in uh si nu ar avea nici o treaba cu messu' deci parerea mea e ca el nici macar incredere in tine nu aresad
Plus de asta tu te mai certi si cu ai tai din cauza asta? El ar trebui sa aprecieze aspectul asta!

Sper ca te-am ajutat!:*Gj de uh!

| mirela25 a răspuns:

Buna.nu este bine ce se intampla intre voi.si eu am avut un prieten aproape 3 ani.si exact la fel facea...pe mine nici macar in oras nu ma lasa fara el.era foarte gelos. dar am acceptat tot pentru ca il iubeam si credeam ca se va schimba, dar m-am inselat. sfatul meu e sa il lasi, ca el nu se va schimba niciodata.si mai ales ca tatal tau nu il accepta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-llllllllllllllllllllll

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce face? te pune sa scoti netu? eu de aici am dedus ca lui ii e frica sa nu cumva sa vorbesti cu alti baieti si de aici am mai dedus ca nu este sigur pe el happy daca nu sunteti de mult timp, renunta la el oricat de greu ar fi. daca te iubeste nu iti impune lucuri.
Capu` sus, nu te lasa cocosata de altii happy!