| adelina_1168 a întrebat:

Sora mea mai mica este in clasa a 9 a la liceu si la profilul care este ea trebuia sa fie de intensiv engleza dar nu sa mai facut si a bagat-o la constructii si vrea sa se transfere la alt profil in accelasi liceu se poate transfera acum sau va trebui sa astepte un semestru si dupa aceea sa se transfere si dc ce are nevoie sa se transfere cu cine sa vorbeasca?

Răspuns Câştigător
| PoOfarina a răspuns:

Din cate stiu eu, ar fi posibil sa se mute chiar si acum, insa depinde de profilul la care vrea sa se mute. Poate la un anumit profil trebuie sa sustina un examen din limba engleza s. a. m. d.
Totusi, mai sigur e din al doilea semestru. Dar pot incerca parintii tai sa vorbeasca fie cu dirigintele/diriginta si cu directorul/directoarea liceului.