| anonim_4396 a întrebat:

Salut all.Maine ma duc la secretariat la mine la liceu sa intreb daca ma pot transfera la alta clasa tot din acelasi liceu in semestrul 2.Eu acum sunt la profil economic si clasa unde vreau sa ma transfer e de comert.Va trebui sa dau diferente daca ma transfera avand in vedere ca ambele profile au aceeasi materie? Credetica ma vor transfera astia? Pt ca am o clega in clasa care si a avrut mai pe la inceputul anului sa se transfere la alt profil, si cica nu a putut.Si daca se poate sa ma transfer,daca imi zice sa pun un motiv,ce motiv sa pun? Motivul meu ar fi ca am prieteini buni acolo, si mi-ar place mai mult acel profil... Daca zic ca vreau sa imi schimb profilul credeti ca ma vr transfera?

Răspuns Câştigător
| PulbereDeStea a răspuns:

1.Nu merge pe prietenii, pentru ca multi au mers si sau inselat.
2. Daca vrei sa te transferi, pentru ca iti place profilul este altceva. Doar din semestrul 2 te poti transfera. Daca acolo se fac materii pe care nu le faci tu la profilul actual atunci o sa dai diferente. Daca ai o medie apropiata de ultima medie cu care sa intrat la acel profil ai sanse sa te accepte. Si ar trebui sa mai aibe locuri in acea clasa, ca sa te primeasca si pe tine.Tu oricum ar trebui sa mergi sa vorbesti la secretariat.

1 răspuns:
| razvy0117 a răspuns:

Te vor transfera daca esti singurul din clasa de la tine care vrea acolo si daca ai medie mare sigur te va transfera!