| unomprintreoameni a întrebat:

Sotul prietenei mele imi face curte. Vizibil. Este de-a dreptul evident pentru toata lumea. Am discutat cu sotul meu, insa, ne e rusine de rusinea lui... si nu am luat nici o masura inca. Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

Grea decizie, daca ai vorbi cu prietena ta, ai putea sa le distrugi lor casnicia... incearca sa vorbesti cu el si fa-l sa inteleaga ca nu iti place atitudinea lui. Nu ai de ce sa iti fie rusine.

Te felicit pentru ca ai avut curajul sa vorbesti cu sotul tau si foarte bine ca el te-a inteles.
Daca va fi nevoie, intr-un final poti vorbi si cu prietena ta, dar asta le-ar putea strica casnicia. Poarta o discutie cu el, roaga-l sa se abtina, spune-i ca nu ai vrea ca avansurile lui sa va strice prietenia.

Incearca sa aflii ce probleme au ei in casnicie daca el a ajuns sa iti faca tie avansuri. Vezi, poate reusesti sa ii ajuti in vreun fel. Iti doresc mult succes!

Bafta!

by Psihoyounger

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Evita-l pe cat posibil iar cand iti face curte vizibil, gaseste un discurs prin care sa inteleaga si el si cei din jur ca esti impotriva acestui lucru si nu vrei ca din aceasta cauza sa iti pierzi prietena.In astfel de cazuri nu trebuie sa va fie rusine de rusinea lui pentru ca el astfel va da alte interpretari, cu martori pentru ca o face si vizibil! Profitand de asta iti poate spune intr-o zi ca si tie ti-a placut si stie toata lumea asta! Asa ca lasa rusinea de-o parte!

| Pho3nix a răspuns:

Poi vorbeste cu sotul prietenei tale si intreaba-l ce are de gand si ce vrea de la tine. straight face

leonardk
| leonardk a răspuns:

Cred ca cea mai buna cale ar fi sa-l abordezi si sa-i spui ca nu esti interesata de avansurile lui si ca ar fi bine sa renunte pentru a nu strica prietenia ce va leaga familiile. Din pacate... nu cred ca el va renunta din moment ce este deja vizibil pentru toti si asta chiar ar putea crea discutii in familia ta.

| Ralux a răspuns:

Draga mea,
este o problema delicata dar se poate rezolva usor.
Nu stiu daca citesti reviste dar au fost multe articole de acest gen.Probabil nu le-ai citit, sau daca le-ai citit vrei in plus un sfat de la noi.
Ai facut foarte bine ca ai discutat cu sotul tau. Cel mai bine este sa discuti acum cu sotul prieteni tale sa descoperi ce intentii are si dupa, daca este nevoie, discuta si cu prietena ta insa numai daca este necesar pentru a nu-i strica casnicia caci poate dragostea asta va disparea si vor fi din nou fericiti.Intreaba-l pe sotul prieteni tale ce il deranjeaza la ea, ce vrea, ce nu vrea in legatura cu tine si cu ea.
Te descurci tu!
Trebuie sa fi sincera si refuza-l cu blandete dar spune-i ca puteti ramane prieteni.Toti puteti fi fericiti daca ramaneti prieteni si iesiti impreuna mai des. Da-i sotului prietenei tale si prietenei tale niste sfaturi pentru o casnicie buna.
Si tu impreuna cu sotul tau puteti gasi o solutie la aceasta problema.
Astept continuare povestii!

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuplati-va toti 4, si o puneti de un swinger adevarat. nu o sa va para rau.

| cucurigu a răspuns:

Fa-i gard la curte!

| doareu_6634 a răspuns:

Nustiu cred ca cea mai buna varianta ar fi sa vorbeasca sotul tau cu el ca de la barbat la barbat si sa-i dea de inteles ca te deranjeaza comportamentul lui... daca zici ca i-ai zis sotului si a inteles... dar nu cred ca e vina ta in treaba asta.incearcati sa evitati vizitele la ei acasa si poate asa isi va da seama ca ceva va deranjat.nu stiu ce sa mai zic.mult succes!

| florincaseru a răspuns:

Sa ii faceti o farsa si sa se rusineze ca umbla dupa tine.Asta daca are rusine.Sau il ameninti ptr.hartuire sexuala.Sau sa aveti o discutie civilizata in trei.