| Gabii a întrebat:

Sunt cu un tip de 2 zile si am hotarat ca relatia sa fie in secret pentru ca si prietenei mele ii place de el si aceasta nu stie de relatie.cum ii voi zice pritenei mele? ma sfatuiti sa continui?

Răspuns Câştigător
| Ralux a răspuns:

Daca intra-devar iti place de acel tip bineinteles continua-ti relatia. Cel mai important este sa iti fie bine cu acel tip si sunt sigura ca prietena ta va intelege avand in vedere prietenia voastra.Insa daca il tii pe tip de plictiseala sau doar ca sa fi inaintea prietenei tale e foarte rau! Renunta la tip inainte sa se afle de relatia voastra. Si revenind la subiectul ca il placi atunci nu mai tine secret asta! Va inrautati si mai tare lucrurile.Trebuie sa vorbesti sincer si deschis cu ea. Spune-i ca intra-devar ti-a placut de tip si il iubesti si speri ca va intelege. Fa-i un mic dar in semn de prietenie si promite-i ca daca iti va spune din timp ce tipi ii plac tu nu vei incerca niciodata sa ii furi.Aceasta este cea mai buna solutie.

Succes!

5 răspunsuri:
| Panda a răspuns:

Pai asa mi s-a intamplat si mie, o sa acepte greu dar mai bine sa ii zici adevaru decat sa o minti

| georgy_7464 a răspuns:

Eu zic sa continui relatia si sa-i zici prietenei tale si daca ti-e asa de buna prietena v-a intelege

| samantha_5298 a răspuns:

Daca iti este cu adevarat prietena atunci va intelege ca el te-a ales pe tine si iti va dori tot binele, daca insa intervine gelozia si invidia din partea ei inseamna ca nu-ti este prietena cu adevarat! Spune-i fara ocolisuri, spune-i direct ca si tie iti place de el si ca sunteti impreuna si ca nu vrei ca acest incident sa schimbe cumva prietenia voastra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca prieteni tale ii place si ei de acelasi baiat nu te gandesti ca nestiind de relatia voastra va incerca sa fie si ea cu el? de ce sa va ascundeti daca asa vreti amandoi sa fiti impreuna. Vezi sa nu afli tu prima ca ea umbla cu el ca apoi o sa-ti para rau ca ai tinuto in secret

| Gabii explică:

Multumesc mult...am vorbit cu prietena mea, ea a inteles si nu este suparata...