| Cristian986 a întrebat:

Sper sa aveti putin timp sa imi raspundeti la o problema pe care o am si eu.
Uite in ce consta problema. Am trecut in clasa a-XII-a si imi place de o fata inca din clasa a-X-a. Am intrebat o prietena de a ei si mi-a zis ca ma place (nu stiu axact cat de mult ma place). Toti din clasa zic ca ne-am potrivi perfect,eu timid iar ea mai timida decat mine. Imi place de ea pentru ca nu e fituasa ca celelalte si nici tupeista dar stie sa isi spuna punctul de vedere dar cand vorbesc cu ea mi se pare prea timida pentru mine, nici nu vorbeste prea mult. Eu as vrea sa vorbeasca mai mult pentru ca eu nu prea vorbesc, sunt mai retras. De fiecare data cand ma gandesc la ea si imi imagines ca i-as spune ca imi place de ea iar ea sa accepte sa fim impreuna doua ganduri imi distrug tot,, episodul". Primul ar fi acela ca intr-o zi poate ne-am certa foarte tare si ne-am desparti iar eu nu vreau sa o fac sa sufere. Al doilea lucru ar fi acela ca poate intr-o zi cineva se va lua de ea iar eu fiind timid sa nu fiu in staresa o apar.
Acesta fiind ultimul an in care o sa ne vedem la scoala (in afara scoli nu vorbim si nici nu tinem legatura) m-am gandit ca macar in al-12-lea ceas sa ii spun ca imi place cu adevarat. Astept sfaturii...

P.S. Funda

Răspuns Câştigător
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Trebuie sa iti invingi emotiile! Trebuie sa ii spui ce simti, fiindca poti pierde ceva foarte frumos.
Baga-te cu ea in vorba mai des, invit-o pe afara, la un suc, stai cu ea prin pauze, si apoi spune-i ce simti!
Trebuie sa ii spui, nu pierde si anul asta asa! Nu ai de ce sa ai emotii! Fi puternic. Nu risti, nu castigi. Bafta! :*

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Esti destul de mare pentru a lupta pentru a cuceri o fata, de a o cuceri in sensul frumos al cuvantului. Lasa gura lumii la o parte si invita-ti draguta la clasicul suc. Daca nu acum, atunci cand?

| Danysan a răspuns:

Amice nu mai sta -Vrei sa regreti ca nu i-ai spus dupa aceea -Daca tu crezi ca ea e jumatatea ta intreab-o amice fi barbat.Tie iti e frica de un refuz -asta vad eu in ceea ce ai scris.Te-ai intrebat ca daca nu ai tu initiativa in viitor o sa vina unu si o sa ti-o fure de sub nas? Gandes-te asta cand o vezi si compara ce e mai rau sa-i spui sau sa o vezi cu altu? Fi barbat -asta vrea o fata de la un baiat.Sa ai coloana si sa stii ce vrei-Succesx

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy
1.''intr-o zi poate ne-am certa foarte tare si ne-am desparti iar eu nu vreau sa o fac sa sufere. '' -> Cand formezi un cuplu cu cineva, trebuie sa fii constient ca nu totul va fi roz, mereu! Exista momente in care ti-ai dori sa inchei tot, sa va despartiti, sa nu va mai vorbiti si sunt momente in care te vei simti cel mai fericiti. Daca va iubiti, veti trece peste toate grautatile.

2.''poate intr-o zi cineva se va lua de ea iar eu fiind timid sa nu fiu in staresa o apar.'' -> POATE CA NU! Nu ai cum sa eviti o relatie si sa iti doresti foarte mult sa fii cu ea,dar sa te opreasca un gand de genul. Iubirea schimba omul si, atata timp cat o iubesti si ai grija de ea,totul va fi bine.
Si, daca vreodata cineva se va lua de ea, nu trebuie sa recurgi la bataie.E un gest josnic. Sunt suficiente cateva replici inteligente.

Haide, curaj! O sa regreti daca nu faci pasul asta. Si, indiferent de raspuns, sunt sigura ca te vei simti mai bine, doar stiind ca te-ai depasit pe tine, spunandu-i ce simti.

| 69AnonimuS69 a răspuns:

1. Esti clasa a XII-a si nu stii cand sa inchei o propozitie.
2. Daca nu o iei de cap si o saruti o sa regreti. Daca este adevarat ca este singura fata care nu are fite, o sa fie luata repede. Trebuie sa fii tu primulwinking.
P.S.: Punctul 1. a fost o gluma dar o gluma serioasa -_-