| iulicab a întrebat:

Sperma trebuie să ajungă fix fix in vagin intr-un punct anume? Am auzit că poți rămâne însărcinată doar daca ajunge acolo în timpul actului sexual și fix mai încolo unde trebuie, nu doar la intrare. Este adevărat?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina se poate forma (sa ia nastere) NUMAI si NUMAI in cazul in care in vaginul femeii ajunge sperma si NUMAI SI NUMAI daca in acel moment femeia este in una din cele 4-5 zile ale PERIODEI FERTILE a ciclului menstrual. In restul zilelor ESTE 100% IMPOSIBIL sa se formeze sarcina indiferent de cantitatea si calitatea spermei care ajunge in vaginul ei. Sanatate!