| kinder96 a întrebat:

Sperma trece prin materialele textile(haine), sau daca trece mai este viabila?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Sperma nu intra in categoria lucrurilor/fintelor paranormale si nu poate trece prin haine si altele asemenea. Cred ca daca ai fi citit macar pe wikipedia despre sperma nu ajungeai sa pui o astfel de intrebare. Aproape ca pot intelege de ce nu il cititi pe Eminescu, dar imi e imposibil sa inteleg de ce nu va documentati despre sex...

5 răspunsuri:
| 31957319 a răspuns:

Si da a ar mai fi capabila de ceva ii prea mare distanta de locul cu,, problema,, asa ca nu iti fa griji.

| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece dimensiunea spermatozoizilor este micronica si fiindca traiesc in lichidul seminal, probabil ca in acea apa din masa spermei care a trecut prin materialul din care sunt confectionati blugii, sa existe spermatozoizi. Spermatozoizii traiesc pana in momentul in care se evapora complet apa, adica se usca de tot sperma. De asemenea, aproape sigur ca s-a uscat complet umezeala aparuta de pe mana ta dupa atingerea blugilor din momentul atingerii si pana in momentul in care ti-ai sters "pasarica" dupa ce ai facut pipi. Deci teoretic nu ar putea exista nici o posibilitate de sarcina catusi de mica. Sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Sperma nu trece prin haine, deci nu-ti face probleme ca ai fi gravida.

| Alvyn a răspuns:

Nu stiu

| kinder96 explică:

Si daca am pus mana pe pata de la blug si dupa am fost sa fac pipi si m-am atins din greseala?