| Lexiiii a întrebat:

Spuneti-mi, se termina lumea daca nu mai esti cu un baiat? Mama imi zicea ca sunt inca tanara (foarte tanara 16 ani) si am toata viata inainte.

A-ti mai vazut o relatie care sa fie mai mereu certuri, conflicte, scocul ochiilor, reprosuri peste reprosuri.
Am fost impreuna un an. La inceputul relatie eu eram aia mai rece, si nu vroiam sa ma implic, pentru ca el se tinea dupa mine si i-am zis clar si de multe ori sa ma lase in pace, si nu a facut-o.

Imi era frica sa ma deschid de la relatiile anterioare. Si am inceput sa ma deschid cu totul cand deja trecuse ceva vreme. Si regretam ca m-am comportata asa, ba chiar am inceput sa las foarte mult de la mine si sa ii arat ca merita sa fie cu mine. Ehh si paraca de atunci s-a schimbat ceva, pentru ca nu mai puteam sa ne intelegem absolut deloc, mereu trebuie sa imi fac griji sa nu cumva sa zic ceva si sa il deranjeze.

Si eu mereu trebuie sa fiu aia intelegatoar. Si multe altele. Cert e ca ma iubea si ma facea sa ma simt speciala, dar chiar sa ne certam in fiecare zi, deja prea am numai stres toata ziua si nervi.
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, draga mea, nu se termina lumea. Sunt oameni casatoriti, cu copii care nu se mai inteleg, lasa in urma 10-15 ani de relatie si isi gasesc un nou partener alaturi de care sunt fericiti. Esti extrem de tanara, inainte de varsta la care oamenii nu au inca relatii. Era normal si de asteptat ca relatia ta sa esueze, tocmai fiindca esti prea tanara si necoapta la minte. Sunt extrem de putine relatiile care tin de la 15-16 ani, numai in cazul oamenilor foarte maturi si intelepti.
O sa iei o mica pauza, 2-3 ani in care nu te vor interesa barbatii, o sa suferi, o sa-ti lingi ranile si te vei vindeca. Data viitoare vei fi mai atenta, iti vei alege mai cu atentie partenerul, vei pune mai mult suflet in relatie, vei fi mai intelegatoare si mai inteleapta si lucrurile vor merge mult mai bine.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate nu ai avut,, partenerul,, potrivit si ceea ce ai povestit tu aici, in multe cupluri se cam intampla la fel si mama ta are dreptate...ai toata viata inainte

| Vix999 a răspuns:

Asta nu e relatie...e bataie de joc.
Sincer...iti bati joc de cei mai frumosi ani din viata ta.
Pacat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagati o partida de sex nebun si totul e rezolvat.

| oOoBrBoOo a răspuns:

Nu se termina lumea daca nu mai esti cu un baiat mai sunt multi baieti pe lume si la 16 ani esti tanra ai tot timpul din lume in fata. FUnda?

| BugsBunny034 a răspuns:

Buna
Ce face el cu tine nu prea e o relatie, numai certuri cand esti impreuna cu cineva o faci pentru ca te simiti bine in preajma lui si cu el, nu o faci ca sa te certi. Deci tu nu ai gresit cu nimic ca te-ai comortat mai rece. El a fost prost ca nu a inteles ca mai ai nevoie de ceva timpwinking