| Radu136 a întrebat:

Spuneti=mi si mie un status de dragoste ( sa fie foarte romantic)si un status de despartire! Funda celui care da cele mai multe statusuri si cele mai bune!

Răspuns Câştigător
| deid a răspuns:

Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată, nu se naşte a-2-a oară! ♥
~ Fiindcă şi astăzi tu rămâi m0tivul care m`a schimbat `! =p~. :-x`. ~
#. Te iubesc la nesfârşit, şi încă o zi în plus `! : - x `. #

Toate m0mentele le port în suflet gravate`!` :-x

Şi ştiu că mulţi mi-ar aduce luna de pe cer pentru un pic din inima ce deja lui i`o ofer `! :-x`

Sunt c0nştientă de faptul că eu sunt unica pers0ană care c0ntează pentru el `! :-x`

El nu sup0rtă să mă vadă plângând `! smug. Îmi spune că sunt un înger, iar îngerii nu plâng `! :-x`

Şi inima mea de copil îndrăg0stit, va fi a ta pentru t0tdeauna `! smug // Te iubesc `! :-x`

Să ştii că te iubesc oricum, oricum ai fi `! :-x`.

Sentimentul nu dispare ca o vacanţă de vară `! smug || Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o ţigară `! smug || :-x` ||

Se vede în ochii ei că îl iubeşte `! :-x` || Se vede în ochii lui că doar pe ea o d0reşte `! =p~ || Se vede în ochii lor cum e să fii îndrăg0stit `! :-x` ||

Şi dacă ar fi să trec prin foc, pentru tine aş trece `!:-x` // Chiar dacă nimeni nu înţelege `! :-x //

Nu poţi nega că te iubeşte `. =p~ iar tu îl adori `! smug =p~ :-xxxx` ||

Cuvinte nu prea am `…! smug || Dar te am pe tinee `…! smug :-xxxx` ||

Jur `…! smug Nimic nu e mai imp0rtant decât el `…! :-x` E loc doar pentru el în viaţa mea `…! smug :-xxxx` ~

Îţi place când te priveşte `! smug Îţi place la nebunie când bate apropouri că te iubeşte `…! smug :-xxxx`

Mereu cu tine la bine şi rău `…! smug Tu ştii cel mai bine cum e sufletul meu `…! :-xxxx ~ Te iubesc `…! smug ~

Dacă nu erai tu în inima mea era altcineva`…! smug Dar nu era aşa `…! happy Cele mai frum0ase clipe îmi dăruieşti `…! smug Se vede în ochii tăi că mă iubeşti `…! smug :-xxxx`

Nu vOrbesc de viitOr `! Nu vorbesc nici de trecut `! smug Eşti acum `! smug Eşti aici `! smug Eşti al meu şi doar atât `…! smug :-xxxx`

E fericit `! love struck` Îl faci fericit `…! smug Că te are din nou pe tine şi nu mai cOntează nimic `…! smug :-xxxx`

Eşтί îηgєяùℓ de ℓâηgă мίηє `! smug тù aί grίjă să îмί fίє вίηє `…! smug :-xxxx` || ‹3 тє ίùвєsc `! ‹3 =p~ ||

Avem clipe împreună ce nu vrem să se termine `…! smug :-xxxx` =p~

Îl iubesc aşa cum trebuie iubit `…! smug :-x` Nemăsurabil `... smug `! Demenţial `... smug `! :-xxxx` ‹3

● Şί aтùηċί ċâηd sίмţί ċă ċєяù` ċadє pєsтє тίηє `. smug Nù`ţί fίє тєaмă `! smug Şтίί ċă sùηт ℓâηgă тίηє `.smug! :-xxxx`
Nù`мί faċ grίjί…`!smug Şтίù ċă ηù`ί ℓaşί pє aℓţίί să aℓєagă`η ℓoċùl тăù…`! smug Aşa ċùм şтίù f0aятє βίηє ċă ηù є ℓoċ de aℓтa îη ℓoċùℓ мєù. `! smug

Cineva te simte `…! smug Cineva te alege `…Şii te va înţelege `…! smug Mereu…cineva te aşteaptă `…! smug Cineva te iartă `…! smug Cineva te acceptă.aşa.`! smug :-xxxx`

În sufletul tău eu voi fi mereu prezentă. Orice s`ar întâmpla `…! smug :-xxxx

• Şίί. smug Dє fapt єştί sίηgùяùl ċaяє ċ0ηtєază… smug Sίηgùяùl pє ċaяє îl ίùbєsċ `. smug Ştίί bίηє`…! smug :-xxxx`

• Pєиtяù ċă atùиCί ċâиd мă gâиdєsC la єl smug… zâмβєsC făяă să vяєaù `…! smug :-xxxx`! Te iubesc `! love struck

Iti ` spuи ` peиtruu ` a miia ` oara.: fieqre ` zii ` cuu ` tiиee ` este ` extra0rdiиara `! ‹3

• Poti fi băiatu` bun în sensul negativ.`!smug Pot fi fata rea în sensul p0zitiv.`! smug :-xxx` =p~ •

• Tu ştii ce să `mi ofeяi când eu nimiC nu` iti ceя `…! smug :-xxx` •

• Un „Te iubesc!:-x " subtil.E sentimentul ce mă face să mă simt copil!:-xxx` smug

Mă simt în rai! În oChii tăi asCunzi un cer `! love struck. Înec iubirea mea in el! smug Te vreau mai mult când vrei să pleCi smug Te vreau mai mult când nu îmi zâmbeşti `…! :-xxx `!

:-xxx `! Să nu mă întrebi de ce lumea din jur nu mai e.`! În mintea mea. Acum trăieşti doar tu `! :-xxx ` smug =p~

Shii daca drag0ste nu e...parCă e bine…d0rm linistită…stiu` să am grijă de mine…pe unde umbluu` shii Cu Cine `! smug :-xxx `

Promit că într-o zi am să te uit straight face

Tu ai invăţat-o că nimic nu se uită, că nu totul se iartă. Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dată!

Si cand am sa te uit, o sa iti para rau :*!

• Uneori te trezesti ca vorbesti la trecut Amintiri ce pentru unii nu conteaza prea mult. love struck

Si nu stii cum arde, si nu stii cum doare sad!

Sper ca iti plac happy!

2 răspunsuri:
| Statusuri a răspuns:

Cauta pe http://statusuri-mass.blogspot.com/.Sigur cred ca o sa gasesti ce vrei!

| stellastellina a răspuns:

⊙ Atunci cand o relatie se sfarseste, indiferent ca se termina de comun acord,
chiar daca sfarsitul nu e neaparat dureros, cu siguranta incomod tot este! ◇ ♡