| Rebeeca17 a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de catva timp, eu am 19 ani, el 24, am avut deja si relatii intime. Timp de o saptamana nu am vorbit aproape deloc, doar odata pe zi. Ieri el mi-a reprosat ca eu astept doar sa fiu cautata, ca nu stiu cauta, nu stiu sa trimit un mesaj de noapte buna sau dimineata, nu stiu sa raspund la telefon si ca sunt foarte rece cu el. Sunt de acord cu el intr-o mare masura, am crezut ca cu indiferenta mea o sa il fac sa ii placa mai mult de mine, dar am facut tocmai contrariul. Imi place foarte mult de el si nu vreau sa il pierd, dar parca mi-e si rusine sa intru pe el. Eu am suferit mult din dragoste si mi-e frica sa nu sufar din nou, de asta am incercat sa fiu cat mai distanta de el.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti suferim. Dac suferi, castigi experienta si stii ce greseli ai facut, dreptpentru care nu le vei mai repeta.
Daca zici ca ai suferit mult, inseamna ca stii cum a fost si iti dai seama cand ceva nu e bine.
Baietilor nu le place sa fie nici agasati, nici ignorati, ci mediu.
Daca gandesti asa, vei ajunge varstnica si singura. Ai experienta, esti majora, iti dai seama cand ceva nu e bine sau nu.