| anonim_4396 a întrebat:

Stau si ma intreb ce rost are socializarea virtula, daca nu e doar pierdere de timp,atatia ani timpul mi-a dovedit ca asa e, sa mai continui sa pierd timpul, voi ati castigat ceva din socializare virtuala?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am avut de castigat candva in viata, dar si acum am sanse de reusita

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

O nevasta?

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Nu

| RoCkKiD a răspuns:

Nu inteleg de ce astepti ceva din socializarea virtuala (adica ma rog poate din tinder) pentru ca e doar o maniera de a pierde timpul.

Eu de exemplu stau pe TPU cand sunt la lucru, deci avantajul e ca trag chiulul si de multe ori trebuie sa fac un mic research pentru intrebari deci si invat chestii.

Statistic vorbind multe relatii noi in ziua de azi apar pe net dar depinde si ce fel de platforme frecvnetezi.

| RAY a răspuns (pentru RoCkKiD):

Eu nu vreau sa imi pierd timpul inutil,unele ma vor ca tampon,catelus,eu nu vreau asta,eu vreau ceva concret,o relatie,aventura, sex virtual, ceva, sunt sincer cu tine sau macar o conversai intelectuale da cu cine, nu barfe, discuti inutile, plansete

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am castigat prieteni reali, din socializarea virtuala. Dar avem lucruri reale in comun (pasiuni, mentalitate), nu lipsa anturajului ne-a "unit".
Daca iti faci 'prieteni' din disperarea de a nu mai fi singur, fie ca sunt in mediul virtual sau real, nu o sa tina mult.

| OldSoul a răspuns:

Daca nu ai obtinut nimic din socializarea online, cred ca ar trebui sa schimbi foaia.
Asa ar fi normal, nu poti repeta aceeasi greseala la nesfarsit sperand sa obtii alte rezultate.

| Donsavas a răspuns:

Pe ometv înveți să socializezi, dar cam atât. Aici afli informații noi. Pe tinder vezi cine e in jurul tau si poti lega o prietenie, chiar cu beneficii dar totul se intampla daca te întâlnești cu persoana. Sa discuți pe net nu are farmec.

| Crackman a răspuns:

Are partea eie de bine. Te poti contacta cu oameni mai repede si cu interese similare. Dar daca nu reusesti sa aduci in viata reala nu prea are rost. Desigur pentru cei cu probleme ( paralizati ) este un mod de socializare.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu cu ajutorul socializării virtuale am învățat limba spaniolă. N-am fost la nici un curs, nimic. Cred că dacă nu era, nici nu știam să salut. Dar acum știu destul de ok să vorbesc, să zicem.
Poate o să întâlnești în realitate persoanele cu care comunici! Și păstrează lângă tine doar persoane de încredere! Ai grijă! Cred că ceilalți pot fi detectati!

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Bravo

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Prea puțin

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze ca te deranjez din nou, ca sfat daca ai fi intrebata sunteti pro sau contra socializare virtuala ce ai spune?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu văd cum ai putea fi pro sau contra. Unii au avut experiențe faine, altii nu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am câștigat ceva, dar a trecut ceva timp de atunci.In rest nimic, decât companie placuta.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In prezent mai socializezi virtual?