| cryss24 a întrebat:

Stereotipul barbatului in viziunea femei:
1.pachetele de muschi
2.bani multi
3.sa fie frumos
4.etc.

de ce fetele/femeile in ziua de azi alearga dupa asa ceava, o dragoste sincera nu va mai place? credeti ca un baiat/barbat modest nu va poate oferi? de ce sunt femeile materialiste si se gandesc cum sa il faca de bani

9 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Mai,bani,nu vreau ca-i pot face si singura.Dar sa arate bine trebuie! Pt mine, nu vorbesc in numele nimanui.Si in ziua de azi nu se intampla nimic anormal fata de ce se intampla in anii trecuti.Nu mai generaliza.Sunt oameni si oameni.Am cunoscut odata un barbat care mi-a cerut sa uit ca exista pentru ca n-am fost de acord sa merg cu masina lui in oras si sa-mi plateasca sucul.Sunt si barbati carora le place sa-i faca unei femei toate poftele.Ca daca ei n-ar da, nici ele n-ar cere.

| Alex0194 a răspuns:

Si as mai adauga ca dupa ce acel tip de barbat le paraseste dupa scurt timp de relatie pentru ca seplictiseste, vin si plang de ce ele, si urmatoarea data il aleg top pe acelasi gen de tip si iar plang dupa ce le paraseste. Daca unul care nu e plin de bani, nu e musculos le-ar chema undeva l-ar refuza imediat doar pe acest motiv, chiar daca acesta din urma le-ar iubi pe bune si nu le-ar folosi ca pe niste sosete.

| Cosmiinna a răspuns:

Eh, acum depinde după ce femei te uiţi happy dacă te uiţi la fotomodele şi chestii de-astea pline cu figuri clar ca nu o să găseşti fata care să te aprecieze, eu nu sunt aşa. mi se pare o prostie. Fiecare om trebuie să îşi câştige existenţa. Lumea se schimbă şi devine tot mai rea, mai egoistă. ăsta e adevărul sad.

| MyFirstLove a răspuns:

Eu una sincer nu 'alerg' dupa asa ceva pentru ca daca ai bani nu vrei doar o femeie care sa te iubeasca vrei 100 ca sa te distrezi [normal unele si daca afla nu zic nimic pentru ca au cardul' si le ajunge]. Dragoste cu forta nu se poate, unele isi aleg ca vezi doamne o sa duca o viata mai buna si daca nu sunt fericite, mi se pare o prostie. Mai bine sarac si fericit, nu trebuie sa cautam frumusetea ca-i trecatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile de care vorbești se gândesc "cum să îl facă de bani" pe acel bărbat pentru că asta este ceea ce li se arată. Încerci să cucerești femeia cu pachetele de mușchi, cu banii și frumusețea, păi atunci să fii sigur că pentru asta va sta acea femeie lângă tine.Nu toate sunt așa, iar pentru unele contează și alte lucruri. Sunt rare, așa e.Dar nici cu băieții nu mi-e rușine.

| cryss24 explică:

Fetele iau ca tipar ce vad la televizor gen:crudu,dragusanu, pamela de Romania, de gaborita si bulgarul ei si fel si fel de asa zisele vedete care apar ca ciupercile dupa ploaie

| T4ny4 a răspuns (pentru cryss24):

DA! Eu le iau ca model, dar negativ.Nu e de ras! Cand femeile ajung sa faca ce fac ele e de plans.Si mai grav de atat este ca am cunoscut si cunosc fete care-si doresc sa ajunga ca ele, care le invidiaza si ridica-n slavi.Greseala este a lor ca aleg sa le semene.Am cunoscut femei superbe in adevaratul sens al cuvantului care sunt fie ingineri, avocati.Deci se poate si altfel dragele mele! Nu numai asa!

| cryss24 explică:

Sa fim seriosi daca v-as pune in fata un tip super modest sa zice asa simpatic si unul cu bani imbarcat numai de firma muschi pe el masina smechera ce ati alege? va zic eu ati opta la ala cu masina si imbracat bine

| Mishlin a răspuns:

Sa nu generalizam nu toate femeile sunt asa cum nici toti barbatii nu sunt curvari.depinde foarte mult si de ce isi doreste fiecare. daca vrei o relatie stabila lunga si frumoasa nici nu arati ca ai bani si nici nu fugi dupa bani.