| anonim_4396 a întrebat:

Stilul meu e sa nu ma atasez de nici un baiat, nu pot sa tin la nimeni, asa sunt eu ma iubesc pe mine si imi ajunge. Insa dupa 1 an de "relatie" cu un baiat a reusit sa imi puna capac. Cand nu ma cauta, nu imi lipseste. Cand ma baga in seama MOR...tin la el dar am stabilit amandoi ca o relatie intre noi e imposibila.Am ramas prieteni buni si ii dau sfaturi ..de exemplu el a locuit cu o fata 3 ani de zile la Bucuresti si se uraste pentru faptul ca i-a dat cu piciorul si ca nu a luat-o de nevasta. Eu ma simt foarte prost cand imi povesteste insa il ajut cu sfaturi si nu las sa se vada ca imi pasa. ORGOLIU. Cum as putea sa ma impac sufleteste?

Răspuns Câştigător
| Love4Music a răspuns:

Nu inseamna ca nu poti sa o relatie durabila cu alt baiat.
Daca de la inceput pornesti cu ideea ca nu te atasezi de nimeni, nu iti vei gasi dragostea adevarata happy

10 răspunsuri:
| Jijell a răspuns:

Poate afli ca si el tine la tine. Atunci ce faci? Iti asculti orgoliul si il ranesti si pe el sau iti asculti inima si incerci o relatie?

E normal sa fii geloasa cand vorbeste despre alta fata, pentru ca sunteti apropiati. Insa sentimentele ascunse din orgoliu nu fac bine nimanui. Nu-ti cer sa ma asculti, dar iti spun sigur ca prin asta iti faci rau si tie, si lui. Nu exista sa nu tii la nimeni, pur si simplu nu se poate. Doar te minti pe tine, si oricat ai incerca sa ascunzi, uneori se vede.

Ori strici prietenia, ori o lasi sa ajunga mai mult. Altfel vei fi mereu cea careia i se povesteste despre alte fete, in loc sa fii tu "acea" fata din viata lui.

| DANIEL72 a răspuns:

Iubestete in continuare pe tine ca ori si cum cu gandirea asta vei ajunge baba batrana vrei sa primesti totul dar de dariut nimic.happy

| WeedGotMeCrazy a răspuns (pentru DANIEL72):

Nu cred ca ai inteles tu prea bine nu i-am cerut nimic si citeste cu atentie ca il ascult cand are o problema!

| DANIEL72 a răspuns (pentru WeedGotMeCrazy):

Imi cer scuze dar nu am citit intrebarea cum trebuie nu am vrut sa fiu rautacios.ITI DORESC O SEARA PLACUTA.happy

| WeedGotMeCrazy a răspuns (pentru DANIEL72):

Multumesc la fel big grin

| bogdandinro a răspuns:

Incearca sa fi mai buna macar de Craciun

| Deea0419 a răspuns:

Pai pentru a te impaca sufleteste trebuie sa vorbesti cu el fara teama direct spui tot ce ai pe suflet intr-un mod mai delicat mai finut dar fara sa o iei pe ocolite, nu are de ce sa iti fie teama sau rusine sa vorbesti cu el pentru ca aveti 1 an impreuna baftaa:* funda?:*

| AuA23 a răspuns:

Gaseste pe altu si indragostestete de el.
big grin

| izabelaaa21 a răspuns:

De obicei persoanele care se indragostesc greu, uita la fel de greu si sunt foarte orgolioase, firea asta o am si eu dar daca ai sentimente pentru persoana respectiva arata-i ca poate ma tarziu o sa iti para rau si...sa nu fie prea tarziu, bafta