| anonim_4396 a întrebat:

E o poveste cam lunga. Am o prietena care a fost impreuna cu un tip o saptamana[acest tip e cel mai bun prieten al iubitului meu], dar ea a simtit atunci ca nu e timpul potrivit pentru o relatie. A trecut un an de atunci, au ramas prieteni foarte buni dar ea il iubeste enorm. Intr-o zi cand a vazut-o pe afara si el era cu baietii, a strigat in gura mare "dati-va ca vine fata mea", a luat-o de gat si a pupat-o pe obraz. O tot framanta chestia asta, nu stie ce sa creada, vorbesc ca si cum ar fi impreuna dar nu sunt. Eu nu stiu cum sa o ajut, l-am rugat pe iubitul meu sa vorbeasca cu acel baiat sa il intrebe daca simte ceva sau nu. Dar el evita subiectul. Nu vrea sa-i spuna ce simte. Nu stiu cum sa o fac sa se simta mai bine sau ce sfaturi sa ii dau, ma intreaba mereu ce parere am dar ii e teama sa ii spuna direct ca ar vrea o noua sansa.Au mai fost acum cateva luni 2 zile impreuna dar de data aceasta el s-a despartit de ea, din cauza "prietenilor" sai. Eu cred ca simte ceva pentru ea, ii povesteste orice, ei ii dezvaluie toate problemele. Voi ce credeti? El e si tipul acela de baiat care a avut multe iubite, iar acum vorbeste urat despre ele dupa ce le-a dat papucii. Ea e singura care a avut initiativa despartirii de el si cred ca din cauza asta el e interesat de ea. Ce sfaturi i-as putea da? Nu vreau sa o mai vad asa trista, imi e ca o sora si o iubesc mult.

3 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Si lamine este la fel...al meu era tot la fel genul de baiat cu multe iubite pe care acum le face curve numa-i pe mine nu pentru ca doar eu i-am dat papuci si cu mine se comporta diferithappy

Revenind la problema ta... ceea ce trebuei prietena ta sa faca este sa poarte o discutie cu tipul asta...sa comunice si sa-si ia inima in dinti si sa-i spuna tot cea ce simte si ca ar dori o noua oportunitate de a fi impreunawinking

Sper ca te-am ajutat!

| forever4you a răspuns:

Si lamine este la fel...al meu era tot la fel genul de baiat cu multe iubite pe care acum le face curve numa-i pe mine nu pentru ca doar eu i-am dat papuci si cu mine se comporta diferithappy

Revenind la problema ta... ceea ce trebuei prietena ta sa faca este sa poarte o discutie cu tipul asta...sa comunice si sa-si ia inima in dinti si sa-i spuna tot cea ce simte si ca ar dori o noua oportunitate de a fi impreunawinking

| muricuigrec a răspuns:

Spune-i sa vorbeasca direct cu el, sa-si faca curaj si sa incerce iar daca nu sunt sanse de reusita sunt sigur ca si alti baieti mai sunt pe lumea asta chiar daca cu el se intelege bine. Baietilor le plac fetele mai greu de cucerit asa ca daca vrea sa castige atunci spune-i sa se impuna.