| adina_8849 a întrebat:

Vam spus povestioara mea de dragoste acum cateva zile. o mai spun odata pe scurt.sunt cu un baiat cu 3 ani mai mic decat mine adica are 17 ani pana acun vreo 3-4 saptamani eram cei mai buni amici ne cunoastem de mici nu mi-ar fi trecut niciodata prin minte sa fie ceva decat o simpla amicitie. el avea o prietena daca o pot numi asa pentru ca nu prea era cu ea care imi este si mie amica.am dat o petrecere la mine acasa unde ne-am imbatat toti inclusiv eu care nu bausem pana atunci alcool in exces. el m-a sarutat si asa a inceput totul.am incercat de multe ori sa ma despart de el desi il iubesc cum nu am iubit pe nimeni dar nu am reusit, am plans impreuna la fiecare tenta de-a mea de a ne desparti.as face orice sa fie fericit.problema mea e urmatoarea credeti ca ar fi mai bine sa ne despartim si sa incerc sa-l impac cu fosta lui care imi este amica si nu vreau sa-i pierd amicitia desi el nu o iubeste si vom suferi amandoi sau sa merg mai departe cu aceasta relatie care multi o vor judeca? astept pareriile voastre.

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Ciudate creaturi mai sunteti voi fetele. De ce sa faci asa ceva? De ce sa te desparti de un baiat pe care sustii ca il iubesti atat de mult? Ca sa il impaci cu o fata pentru care el nu simte nimic? Care sa fie logica in baza careia sa iei o asemenea decizie? Daca va despartiti, veti suferi amandoi si nu vad cine ar avea de castigat, pentru ca tipa aceea oricum nu va avea un viitor cu el, in conditiile in care nu o iubeste. Pe de alta parte, nu vad de ce ar judeca cineva relatia voastra. E doar o poveste frumoasa de iubire intre un baiat si o fata si nu are nici o importanta ca tu esti cu 3 ani mai mare decat el.

6 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Buna! de ce sa te desparti de el daca il iubesti atat de mult precum spui? nu conteaza ca este mai mic decat tine daca voi va iubiti si va intelegetilove struck mai ales daca pe cealalta nu o iubeste.eu cred ca ar fi bine sa mergi ma departe, sa continui relatia cu el chiar merita daca il iubestihappy nu conteaza daca va judeca lumea mai ales daca el e ca tine adica nu cred ca e mai mic la inaltime sau prea slab...probabil va sta bine:* continua asa nimeni nu are dreptul sa se bage intre voi! bafta!

| WeedOo a răspuns:

Sall! asa si parerea mea sper sa fie castigatoare tongue an fine deci daca tu al iubesti si el te iubeste si el pe fata aia nu o iubeste chiar daca ea al iubeste pe el voi ar trebui sa continuati si sa ancerci sa ai explic prietenei ca s daca nu ai fi fist tu si ar fi fost alta ea chiar daca al iubeste si el nu o iubeste pe ia ea ar fi stat doar cu iubirea si nu sar fi ales cu nimic asa antun fel ai face bine sa continui si pentru voi 2 atat cat si pentru prietena ta tonguesper ca te-am ajutat

| CookieMonsterDeea a răspuns:

Wow pai vb cu el serios... daca ea chiar iti este prietena va intelge si se va bucura pentru tine happy insa daca ea il iubeste va fi mai complicat. te va ura si risti sa strici o frumoasa prietenie... dar daca il iubestimerita sa risti! succes

| B3b3Bo55 a răspuns:

Pai aathinking parareea mea e ca daca esti cu el de 3 ani. si il yubesti la ce sa il impaci cu fosta? laughing continua tu cu el. si thinking pnm tipa daca iti e prietena o sa te inteleagahee hee

| Anonimuluscyk a răspuns:

Stii, mai bine nu va mai certati! Trebue sa fiti amandoi de acord cu ce faceti! Daca tu il iubesti, eu nu iti propun sa te desparti de el, mai ales ca ve-ti avea de pierdut amandoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sa nu mai ai absolut nici o tentativa de aceasta de a te desparti de el pentru ca tu il iubesti el te iubeste dc sa va despartiti? ca asa zice lumea si ca va judeca nu... voi sa nu ascultati gura lumi faceti exact ce simntiti. tu intr-un fel te timnti vinovata ca ''iai furat iubitul amicei tale'' dar nu te gandi la ea gandeste-te la tine si la ce e mai bine pentru voi amn2 si o sa-ti fie ff bine